Slováci zdolali Švédov 4:2 a majú bronzové medaily

Mladí Slováci oslavujú gól do Švédskej siete. Foto - TASR/AP
Mladí Slováci oslavujú gól do Švédskej siete. Foto – TASR/AP

Slovensko má medailu po šestnástich rokoch. Víťazný gól zápasu strelil Pavol Skalický.

[Pre sériu článkov Slafkovského začiatky v NHL vycestoval reportér Denníka N Štefan Bugan na mesiac do Kanady. Na tomto odkaze nájdete všetky články série a aktivujete odoberanie témy, e-mailom vás upozorníme zakaždým, keď vyjde nový článok priamo zo zámoria.]

MS hráčov do 20 rokov – o 3. miesto:

Švédsko – Slovensko 2:4 (2:2, 0:0, 0:1)

Góly: 11. Nylander (Aho, Holmström), 17. Lööke (Ehn) – 3. Šoltés (Lantoši), 4. Rosandič (Skalický, Réway), 43. Skalický (Réway, Černák), 60. Koyš (Réway)

Švédsko: Söderström – Bergman, Hagg, Aho, Lagesson, Norell, Forsling, Englund – Blidh, de la Rose, Karlsson – Nylander, Holmström, Lindblom – Olofsson, Wallmark, Kempe – Lööke, Ehn, Bristedt

Slovensko: Godla – Rosandič, Černák, Jaroš, Holenda, Bačik, Hochel, Pavúk, Jendroľ – Skalický, Réway, Koyš – Cehlárik, Sukeľ, Paulovič – Petráš, Kabáč, Bondra – Šoltés, Rehák, Lantoši

TORONTO. Slovenskí hokejoví reprezentanti si vybojovali bronzové medaily na juniorskom šampionáte v Kanade.

Víťazný gól zápasu o tretie miesto proti Švédsku strelil Pavol Skalický v záverečnej tretine.

Tím okolo kapitána Martina Réwaya tak získal pre Slovensko druhú bronzovú medailu v histórii svetových šampionátov do 20 rokov.

Prvú získala partia okolo Mariána Gáboríka ešte pred šestnástimi rokmi, keď vtedy taktiež zdolala Švédov.

Súboj o bronz odštartovali Slováci výborne a vo štvrtej minúte viedli už 2:0 po góloch Šoltésa a Rosandiča.

Švédi však vyrovnali ešte do konca úvodného dejstva zásluhou Nylandera a Löökeho. Svojich súperov však nezlomili. Práve naopak, v druhom dejstve mali viac z hry Slováci a v úvode tretej časti sa počas päťminútovej presilovky opäť dostali do vedenia, keď Réway nabil Skalickému.

V zostávajúcich minútach už Severanov nepustili do čistých šancí a ustrážili si tesný náskok.

V poslednej minúte upravil na konečných 4:2 Koyš.

Gól Rosandiča na 2:0

Povedali po zápase:

Martin Réway, kapitán a autor troch asistencií: „Bol to pre nás všetkých obrovský zážitok. Od prvého po posledný zápas sme odviedli skvelú prácu. Pomôže to našim mladším hráčom. Uvedomia si, že môžu vyhrať aj ťažké zápasy, ako bol tento. Musíme myslieť pozitívne, aby sme mohli byť jedným z najlepších tímov.“

Denis Godla, brankár: „Myslím si, že Švédi boli sklamaní zo včerajšieho zápasu a my sme dnes chceli zvíťaziť o trochu viac ako oni.“

Samuel Petráš, útočník: „Je to najlepší moment môjho života. Godla je skvelý chlapík. Má dosť šťastia, ale zároveň je veľmi dobrý. Všetci ho majú radi, je to náš hrdina, roková hviezda, náš boh. Môžeme sa k nemu modliť, pretože je úžasný.“

Gustav Forsling, obranca Švédska: „Teraz sa cítime hrozne. Keby sme hrali tak, ako naozaj dokážeme, zdolali by sme ich každý deň v týždni. Takže to nie je dobré.“

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.