Denník N

Pročko: Keď som v rádiu počul, že Fico bude skvelý sudca, tak som nevydržal

Jožo Pročko, toho času podnikateľ, herec a moderátor súkromných akcií. Foto N - Tomáš Benedikovič
Jožo Pročko, toho času podnikateľ, herec a moderátor súkromných akcií. Foto N – Tomáš Benedikovič

Bývalý televízny zabávač vyrobil video o Ficovi, ktoré malo na Facebooku milión videní. Vo videách s politickými témami plánuje pokračovať.

Bývalá televízna hviezda Jožo Pročko uverejnil niekoľko videí, ktoré obleteli slovenský Facebook. Trojminútové video, v ktorom kritizuje Roberta Fica za snahu ísť na Ústavný súd, nazbieralo až milión videní. Podobné čísla dosahujú len rôzne humorné príspevky, alebo videá zacielené na Rómov či migrantov.

Jeho video o Ficovi zdieľali nielen voliči pravicových strán, ale úspešne sa šírilo aj v kotlebovských skupinách. Pročko tvrdí, že k politike sa plánuje vyjadrovať aj naďalej, nevynímajúc ani prezidentské voľby. V rozhovore pre Denník N opísal svoje názory na Smer, na opozíciu, na Andreja Kisku i na Mariana Kotlebu.

Spoznali ste naplno silu sociálnych sietí?

Je pravda, že ma záujem o moje video prekvapil. Zrejme aj vás prekvapilo, že nejaký Pročko mal odrazu skoro milión pozretí. Uvedomil som si pri tom jednu vec: že to, čo hovorím a čo si myslím, si myslí deväťdesiat percent Slovákov.

To nie je isté. Nie všetci, čo vás zdieľali, s vami museli aj súhlasiť. 

Pozrite sa, ja si napríklad myslím, že by sa tu nemalo kradnúť; myslím si, že premiér musí odpovedať aj novinárom, ktorých nemá rád; a myslím si, že vláda by mala rozdeľovať ľuďom spravodlivo. A toto si myslia ľudia bez ohľadu na to, či sú priaznivcami Kotlebu, Fica alebo Sulíka. A títo ľudia teraz počujú, ako to niekto povie za nich a stotožnia sa so mnou. Preto to video malo taký úspech.

Aj predtým ste na Facebook dávali videá o politike. Chválili ste napríklad nových županov, rozčuľovali ste sa nad obrovskou odmenou pre advokáta Bžána. Tieto videá však nemali taký úspech, tušíte prečo? 

Aj iné moje videá boli úspešné. Pred rokom som mal tiež video o Ficovi, ktoré malo nejakých 400-tisíc pozretí. (Pročko v ňom zosmiešňoval Fica, že nie je schopný odvolať Kaliňáka a Richtera. – pozn. red.) Áno, je pravda, že to video o Bžánovi malo len niekoľko tisíc videní, lebo to bola okrajová téma. Ak sa však chytíte silnej politickej témy a dobre ju poviete, tak to zarezonuje.

V tom aktuálnom videu ste kritizovali Ficovu snahu dostať sa na Ústavný súd. Téma je síce aktuálna, ale nemyslím si, že je až taká chytľavá. Cez vaše video sa však dostala aj k ľuďom, ktorých by možno inak netrápila. 

Tých ľudí podľa mňa zaujali širšie súvislosti okolo Fica, ktoré špeciálne vám nemusím rozprávať, keďže váš denník Fico nemá rád. Ten príbeh je o tom, že Robert Fico sa nechce za žiadnych okolností vzdať. Na Ústavný súd chce ísť aj preto, lebo presvedčil sám seba, že je nenahraditeľný. Na tento pocit už doplatil napríklad Paľo Rusko,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Rozhovory

Teraz najčítanejšie