Bjørndalenovi vypustil gumy. Bø zatienil aj Fourcada a dominuje Svetovému poháru

Bø po víťazstve v Ruhpoldingu. Foto - TASR/AP
Bø po víťazstve v Ruhpoldingu. Foto – TASR/AP

Stáva sa to pravidelne. Nejaký športovec má mladšieho súrodenca, ktorý sa popri ňom učí, príde na súťaže a časom prekoná jeho úspechy. Vedeli ste, že napríklad legendárny nórsky biatlonista Ole Einar Bjørndalen má staršieho brata Daga?

Pred niekoľkými rokmi bol jednotkou nórskeho biatlonu Tarjei Bø. V roku 2011 vyhral Svetový pohár a na majstrovstvách sveta získal tri zlaté a dve bronzové medaily. Po šampionáte však upozorňoval: „Je jeden lepší, môj mladší brat Johannes.“

Dnes 25-ročný Johannes Thingnes Bø sa poučil z mladíckej nevyrovnanosti a v tejto sezóne dominuje Svetovému poháru. Vyhral osem z jedenástich individuálnych pretekov a je na najlepšej ceste ukončiť sedemročnú nadvládu Francúza Martina Fourcada.

Naposledy triumfoval vo štvrtok v Ruhpoldingu v šprinte na 10 km. Druhý skončil jeho brat Tarjei, tretí Nemec Benedikt Doll a až štvrtý Martin Fourcade z Francúzska.

Vypustili pneumatiky Bjørndalenovi

Bø bol dlho biatlonistom ako deň a noc. Raz dobre zastrieľal a zničil zvyšok štartového poľa behom. Inokedy však na streľbe totálne vyhorel a do cieľa prišiel trebárs v tretej desiatke. V Nórsku poznajú aj jeho výstrelky.