Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Šefčovič zdrhol už zo svojej prvej tlačovky

Šefčovičovo logo. Foto N - Tomáš Benedikovič
Šefčovičovo logo. Foto N – Tomáš Benedikovič

Kandidát Šefčovič si odpovede na podstatné otázky odložil na neskôr. Pravdepodobný kandidát Danko zažil ďalší deň hanby. Prokurátor Dušan Kováčik v TA3 ukázal, že už sa znova nehanbí.

Správy vybral a komentoval Konštantín Čikovský

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Šefčovičov štart: predvídateľný a profesionálny

Kandidát Smeru na prezidenta Maroš Šefčovič v piatok oficiálne oznámil svoju kandidatúru. Prečítajte si jeho profil, ktorý napísal Miro Kern, pretože v Šefčovičovom desaťminútovom úvodnom prejave nebolo nič nové, čo by ste naozaj potrebovali vedieť.

Voličom Smeru a SNS sa prihováral situácii primeranými frázami (korupcia je rakovina, Slovensko je úspešné) a banálnymi nápadmi (jeden deň mesačne týždenne na stretnutia prezidenta s občanmi).

Pripojil k tomu nekonfliktný tón a viackrát zvýrazňoval proeurópske smerovanie a potrebu členstva Slovenska v NATO, čím smeroval najmä k voličom Roberta Mistríka či Zuzany Čaputovej.

Potvrdilo sa, že týmto ľuďom bude Šefčovič odkazovať niečo v zmysle: „nebojte sa ma, ja som len Fico s euroľudskou tvárou“ – a robil to od začiatku presvedčivo.

Šefčovič zanechal pri štarte taký profesionálny dojem, že keď na neho po niekoľkých hodinách reagoval Robert Mistrík, pôsobil solídne vyľakane.

Hlavný kandidát opozície pôsobil dojmom,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie