Denník N

Športový newsfilter: V koži Terézie Poliakovej

Anastasia Kuzminová a Terézia Poliaková. Foto - Facebook Kuzminovej
Anastasia Kuzminová a Terézia Poliaková. Foto – Facebook Kuzminovej

1. Poliaková nikdy nebola ani nebude hviezda, 2. Cibulková pomaly končí, 3. Sagan sa zahrieva, krátke správy, zaujímavé články, status týždňa, absurdita týždňa, zápas týždňa, foto týždňa a očakávané udalosti.

1. Poliaková nikdy nebola ani nebude hviezda

Biatlonistka Terézia Poliaková je športovkyňa, ktorú by ste za normálnych okolností nepoznali. Síce preteká vo Svetovom pohári, no nezbiera v ňom body. Na to sa treba umiestniť do 40. miesta, na pretekoch s hromadným štartom do tridsiateho.

Zamestnáva ju štátna Dukla Banská Bystrica, rovnako ako desiatky ďalších športovcov, o ktorých asi väčšina z vás tiež nikdy nepočula (zoznam nájdete tu).

Poliaková sa však dostala do skvelej situácie. K nadpriemernej Anastasii Kuzminovej pribudli sestry Fialkové. Slovensko konečne po rokoch mohlo zložiť solídnu štafetu.

Výber celkom logicky padol na Poliakovú, keďže vo Svetovom pohári iná Slovenka nie je.

V minulej sezóne sa od našej štafety veľa nečakalo. Paulína Fialková sa v individuálnych pretekoch veľmi nedostávala do prvej desiatky a jej sestra Ivona ani do druhej. Vo Svetovom pohári sa štafeta postavila na štart len dvakrát a obsadila sedemnáste a dvanáste miesto.

Na olympiádu preto išli Slovenky ako outsiderky. Poliaková a Ivona Fialková však podali životné výkony. Slovenky šokujúco skončili piate.

Najväčší Poliakovej životný úspech sa však stal aj prekliatím.

Keďže štafeta sa stala vďaka olympijskému úspechu masovo sledovanou aj počas Svetových pohárov, dostala sa ku všetkým. Nielen k biatlonovým fajnšmekrom, ale aj k jedincom, ktorých zjavne obišla kognitívna revolúcia.

Inak by títo nemohli začať Poliakovej začať vypisovať, veľmi

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Športový newsfilter

Teraz najčítanejšie