Denník N

Glváč, Danko, Lubyová, Kováčik. Kto by mal podľa vás odstúpiť tento týždeň?

Foto – TASR
Foto – TASR

Všetko, čo potrebujete vedieť: Andrej Danko je naďalej vo funkcii, Martina Lubyová je naďalej vo funkcii a aj Martin Glváč je naďalej vo funkcii.

  • Sudca Miroslav Radačovský, ktorý prezidentovi Andrejovi Kiskovi odporučil, aby sa vysťahoval do Izraela, bude vo voľbách do Európskeho parlamentu kandidovať za fašistov.
  • Podľa poslanca, ktorého meno sa nevyslovuje, by sme Jana Palacha dnes považovali za teroristu. Rozhodne to nebol hrdina, pretože hrdinstvo je nakresliť do snehu na okne auta kosák a kladivo a dať to na Facebook.
  • Železnice oznámili, že tak trochu zrekonštruujú železničnú stanicu vo Vinohradoch, a teda sa už možno začne 21. storočie.
  • Štefan Harabin zverejnil fotografiu s predavačkami v kníhkupectve Panta Rhei. Keď ho predavačky požiadali, aby fotografiu stiahol, neurobil to a namiesto toho povedal, že ich bude zastupovať, lebo pomáha tým, ktorým je ubližované.

    Keď bývalá podpredsedníčka parlamentu veršuje o súčasnom podpredsedovi.

Neurochirurgická klinika v Bratislave kolabovala, a keď o tom jej zamestnanci informovali, hrozilo im prepustenie z práce. V otvorenom liste sa preto obrátili na odborníkov a verejnosť. Žiadali, aby o stave mohli aspoň informovať.

Andreja Danka za podvodníka a plagiátora označila už aj vlastná škola a pridali sa k nej aj ďalšie univerzity. Andrej Danko zareagoval tak, že rektorovi Univerzity Komenského telefonoval a bol smutný nie z toho, že je podvodník a plagiátor, ale z toho, že to o ňom povedali nahlas.

A ministerstvo mlčalo, ale zase nemlčalo vo veci dotácií, keď povedalo, že ak sa v tom budeme príliš vŕtať, môže sa stať, že prídeme o všetky peniaze, takže bude lepšie nechať to tak. A Andrej Danko okrem toho prišiel s nápadom, že by mal mať právo odpovedať aj na komentáre, čiže na to, čo si o ňom ľudia myslia.

Ministerka školstva aj predseda

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komentáre

Teraz najčítanejšie