Denník N

Príbehy troch ľudí, ktorí ostali sami, aby si mohli splniť sny

Ilustračné foto - Flickr.com/Phil Simonson
Ilustračné foto – Flickr.com/Phil Simonson

Tricia vždy túžila po vlastnom biznise, no aby si svoj sen splnila, potrebovala získať prax a odpracovať ako dobrovoľníčka tritisíc hodín. Ako vraví, to bola výzva, na ktorú sa mohla podujať len sama, bez manžela.

Píše Bella DePaulová, článok zverejňujeme so súhlasom The Washington Post

Keď mala Eva Papadopoulou 35 rokov, bola ešte stále slobodná. Všetci jej kamaráti už boli zosobášení a mali deti. Namiesto toho, aby sa ich usilovala dobehnúť, vybrala sa za dobrodružstvom svojho života – celý rok cestovala po svete.

Navštívila Južnú Afriku, Zimbabwe, Namíbiu, Indiu, Čínu, Vietnam, Kambodžu, Thajsko, Austráliu, Nový Zéland a Kostariku. Popritom vyučovala angličtinu a pracovala ako dobrovoľníčka v škole, v centre pre liečbu AIDS a v slonej rezervácii.

„Vrátila som sa plná energie, vedomostí a kreativity,“ pochválila sa mi pri rozhovore. „Zmenila som povolanie, spravila som si druhú vysokú školu a odvtedy vediem šťastný život.“

Toto nie je typický príbeh, aký počúvame o slobodných ľuďoch. Vo filmoch, v seriáloch, románoch a v pesničkách oveľa častejšie narážame na nezadaných ľudí, ktorí sa neúnavne domáhajú vzťahu namiesto toho, aby si naplno užívali svoju slobodu.

Peniaze neboli problém

Keď mi Eva pri večeri vyrozprávala svoj príbeh, inšpirovalo ma to k tomu, aby som ďalším desiatkam single ľudí kládla otázku, či urobili niečo naozaj veľké, čo by asi nemohli spraviť, keby žili s niekým v manželstve alebo vo vážnom vzťahu.

Všetci ako na počkanie začali vymenúvať svoje

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vzťahy

Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie