Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Ešte nikdy nebolo sledovanie Jána Kuciaka tak blízko k Smeru ako dnes

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Novú postavu namočil do spisu jej sused a podriadený. 2. Glváč nepoznal Zsuzsovej meno až tak veľmi, že jej gratuloval k meninám. 3. Radostná správa o kandidátoch na ústavných sudcov + Šefčovič sa vykrúca.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Novú postavu namočil do spisu jej sused a podriadený

Úniky z vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pokračujú. No nie je to tak, že s každým ďalším sa už dozvedáme len nepodstatné detaily. V spisoch sú naďalej očividne schované nové a veľmi výbušné informácie.

Vždy treba mať na pamäti, že informácia zo spisu sa nerovná dôkazu. No konkrétne tá, o ktorej bude tento text, pochádza zo zdroja, ktorý síce nemusí nevyhnutne hovoriť pravdu, ale je významný tým, čo z akej pozície to robí.

Vo štvrtok sme sa najskôr dozvedeli, že Jána Kuciaka niekoľko týždňov pred jeho vraždou lustrovali veľmi vysoko postavení policajti. Pri policajnej lustrácii sa o občanoch zisťujú základné informácie, kde a ako žijú. O tom, že sa tak stalo, informoval týždenník Plus 7 dní.

Podľa našich informácií lustráciu Kuciaka robil na jeseň 2017 riaditeľ spravodajskej jednotky finančnej polície na policajnom prezídiu Pavol Vorobjov. Vypovedal, že tak konal na pokyn Tibora

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Podcast Denníka N

Vražda Jána Kuciaka

Komentáre

Teraz najčítanejšie