Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Šatan je alibista ako Bokroš

Ernest Bokroš a Miroslav Šatan. Foto - TASR
Ernest Bokroš a Miroslav Šatan. Foto – TASR

Šatan bol pri precedense, na ktorý teraz dopláca. V Austrálii sa hral tenis a AS Monaco nezvládlo ďalší cyklus.

1. (Ne)rozuzlenie kauzy Bokroš

Od začiatku to bolo akési čudné. V stredu zasadal Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH), ktorý sa zaoberal vystúpením dvadsiatky na majstrovstvách sveta v Kanade.

Ešte pred jeho začiatkom vydal zväz tlačovú správu o tom, že trénerovi Ernestovi Bokrošovi sa 30. apríla končí zmluva, s dodatkom „kam povedú jeho ďalšie kroky, nie je známe“.

Síce sa v správe nepísalo explicitne o Bokrošovom konci, no v danom kontexte sa to hádam inak nedalo pochopiť.

Potom však prišla tlačovka, na ktorej o výsledkoch VV SZĽH informovali generálny manažér reprezentácií Miroslav Šatan a prezident Martin Kohút. Do miestnosti prišiel aj Ernest Bokroš, ale pred mikrofóny sa nepostavil. Čudné.

Keď sa novinári opýtali, čo teda s tým Bokrošom, Šatan odpovedal, že nevie, odkiaľ (!) je informácia, že končí, a „ďalej sa to bude riešiť na ďalšiu sezónu“.

Pre kontext: Bokroš je posledné týždne mohutne kritizovaný, spustili to statusy hráčov Martina Pospíšila a Miloša Fafráka, v ktorých opísali jeho metódy. Po návrate z MS sám Bokroš povedal, že zvažuje svoj koniec pri reprezentácii. Viac malo ukázať zasadnutie VV SZĽH.

Po zasadnutí však Šatan oznámil len to, že o konflikte medzi hráčmi a Bokrošom „máme nejaký obraz urobený“. Nepovedal však aký.

Čosi sa však dá vyčítať z opatrení, ktoré zavádza už pred aprílovými MS do 18 rokov. Hráči dostanú mediálne tréningy a dotazníky na spätnú väzbu, ktoré budú môcť vyplniť po šampionáte.

Ide o štandardné kroky, ktoré mali byť samozrejmosťou už dávno. Hokejový zväz dokonca až teraz vypracuje štatút reprezentanta, ktorý je dlhé roky samozrejmosťou vo futbalovej reprezentácii.

Naozaj by to malo fungovať tak, že keď hráč nie je spokojný, v prvom rade to má riešiť vnútri tímu. Inak je disciplinárne riešený.

Šatan povedal aj to, že komunikáciou hráčov cez statusy na sociálnych sieťach sa vytvára „nebezpečný precedens do budúcnosti“.

Omyl, ten precedens sa vytvoril už v roku 2015, keď viac ako 50 hokejistov podpísalo verejnú výzvu na zmeny pomerov v hokejovom zväze.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

MS20 v hokeji

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie