Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Danko sa vzdal a začal robiť kampaň Harabinovi

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Danko nechce slniečkara a Šefčovič je slniečkar. Čaputová alebo Mistrík – bonusová otázka, na ktorú máme tri týždne. Ústavný súd čaká na Bugára, Danka aj Fica.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Danko nechce slniečkara a Šefčovič je slniečkar

Keď sa Andrej Danko vzdal svojho sna o prezidentskej kandidatúre, tak sa akosi automaticky chápalo, že si jeho SNS osvojí kandidáta svojho najbližšieho koaličného partnera, Smeru. Okrem koaličnej logiky tomu napovedala aj kšeftárska povaha SNS. Každý si vedel predstaviť, ako si Andrej Danko pýta za podporu Maroša Šefčoviča súhlas vlády na svoje armádne tendre.

Lenže neprešlo ani 24 hodín od oznámenia, že Danko nepôjde do volieb, a ukazuje sa, že medzi Šefčovičom a SNS je v skutočnosti neprekonateľný kráter. Navyše prirodzený prezidentský spojenec Andreja Danka už dávno existuje a dokonca má slušné šance na druhé kolo.

Otázka je už len, či si Danko aj sadne do autobusu Štefana Harabina, alebo mu bude pomáhať zo zákopu, alebo radšej tému prezidenta úplne vypustí.

Nechceme prezidenta slniečkara. Začalo sa to nedeľným statusom Andreja Danka na Facebooku, ktorý veľkým tlačeným písmom kričal svetu, že „NECHCEME PREZIDENTA SLNIEČKÁRA“. Lenže nebol to žiadny ojedinelý výkrik Dankovej búrlivej nedele, pretože už v pondelok

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Komentáre

Teraz najčítanejšie