Denník N

Cypress Hill: Hovorili sme o legalizácii marihuany v období, keď to ešte nebolo bežné

Eric Bobo. Foto - Instagram (eric_bobo)
Eric Bobo. Foto – Instagram (eric_bobo)

Boli prvou latinskoamerickou hiphopovou skupinou s platinovými a multi-platinovými albumami. Pred koncertom vo Viedni poskytli rozhovor pre Denník N.

Eric „Bobo“ Correa (1968) je bubeníkom latino hip hopovej skupiny Cypress Hill, ktorá predala viac ako 20 miliónov kópií albumov a bola na vrchole v deväťdesiatych rokoch. Je synom legendárneho jazzového hudobníka Willieho Boba, na pódiu sa s ním objavoval už ako päťročný. Vystupoval so skupinou Beastie Boys, v roku 1994 sa popri B-Real, Sen Dogovi a DJ Muggsovi stal stálym členom Cypress Hill.

Skupina Cypress Hill funguje už od roku 1988 a stále ste populárni. Čo vás robí takýmito vytrvalými, že dokážete prinášať novú hudbu a bavíte fanúšikov?

Najdôležitejšou vecou v našom prípade vždy bolo, ako sme stále chodili na turné a robili koncerty. Veľa fanúšikov sme si získali práve takto. Predtým, ako sme vydali náš posledný album Elephants on Acid (Slony na LSD), sme mali ten posledný pred ôsmimi rokmi. Napriek tomu sme stále chodili na koncerty, festivaly a boli sme v kontakte s ľuďmi. Takisto sme vždy dokázali spraviť dobrú šou. Máme šťastie, že v rape sme už dlhú dobu. Sme hrdí na svoje vystúpenia a to, že máme veľa piesní, ktoré sa ľuďom páčia. V podstate si iba stále užívame to, čo robíme.

Ako ste už spomenuli, album Elephants on Acid vyšiel po osemročnej štúdiovej pauze. Bolo preto ťažšie ho dať dokopy?

Plánovali sme ho už dlhú dobu, ale zároveň každý z nás pracoval aj na vlastných hudobných projektoch. Keď sme sa rozhodli, že spravíme album, venovali sme tomu čas ako skupina. Keď idete do štúdia spraviť nejaké pesničky, musíte sa sústrediť len na to. V momente, keď sme tomu venovali všetku svoju pozornosť, to už išlo veľmi ľahko. Ale áno, trvalo to dlhšie.

Cypress Hill má svoj štýl, ktorý sa veľmi nedá porovnávať s inými rapermi. Ale zároveň dokážete do svojej tvorby priniesť prvky z iných hudobných štýlov. Je to náročné?

Je dôležité, aby sme boli stále

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Rozhovory

Teraz najčítanejšie