Vlhová vyhrala obrovský slalom v Maribore spolu so Shiffrinovou, v cieli mali rovnaký čas

Petra Vlhová s Mikaelou Shiffrinovou na najvyššom stupni pódia. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala obrovský slalom Svetového pohára v Maribore. V cieli boli dve víťazky, Mikaela Shiffrinová mala na stotinu sekundy rovnaký čas. Tretia skončila Nórka Mowinckelová.

Vlhová po prvom kole na svoju veľkú americkú súperku strácala 48 stotín sekundy, ale v druhom kole mala najrýchlejší čas a vybojovala si delené prvé miesto.

Shiffrinová mala pritom ešte na poslednom medzičase náskok 46 stotín sekundy.

Dramatický záver pretekov:

„Som šťastná, pretože druhé kolo som šla geniálne. Snažila som sa riskovať najviac, ako som vedela, a nakoniec to vyšlo. S Mikaelou sme počas sezóny stále prvé alebo druhé, teraz sme si to takto podelili,“ uviedla Vlhová po pretekoch pre RTVS.

10. Kristin Lysdahlová (Nór.) +2,62

Vlhová dosiahla svoje druhé víťazstvo aj pódiové umiestnenie v obrovskom slalome, celkovo je to jej 22. pódium vo Svetovom pohári.

V poradí obrovského slalomu sa dostala na tretie miesto za Shiffrinovú a Worleyovú.

Poradie obrovského slalomu (po 6 z 8 pretekov):

1. Mikaela Shiffrinová (USA) – 455 bodov
2. Tessa Worleyová (Fr.) – 374
3. Petra Vlhová (SR) – 318
4. Federica Brignoneová (Tal.) – 310
5. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) – 259

V celkovom poradí Svetového pohára je druhá za suverénnou Shiffrinovou.

Poradie Svetového pohára (po 25 z 37 pretekov):

1. Mikaela Shiffrinová (USA) – 1594 bodov
2. Petra Vlhová (SR) – 998
3 Wendy Holdenerová (Švajč.) – 687
4 Nicole Schmidhoferová (Rak.) – 617
5 Ragnhild Mowinckelová (Nór.) – 589

Vlhová sa najbližšie predstaví v rovnakom stredisku zajtra v slalome, potom sa presunie do švédskeho Åre, kde sa budú konať majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní (5. 2. – 17. 2.).