Denník N

Bohémske karaoke

Herec Rami Malek preberá cenu pre najlepšieho herca vo filme Bohemian Rhapsody na 76. udeľovaní filmových a televíznych cien Zlatý glóbus. Foto – TASR /AP
Herec Rami Malek preberá cenu pre najlepšieho herca vo filme Bohemian Rhapsody na 76. udeľovaní filmových a televíznych cien Zlatý glóbus. Foto – TASR /AP

We Are the Champions spievajú často tí najprimitívnejší chlapáci, lievance a svalovci.

Prednedávnom som sa takmer pohádala. S kamarátovými kamarátmi. Prišla som na návštevu a jedna tam už bola. Ja čerstvo rozčarovaná z kina po Bohemian Rhapsody. A oni – takmer čerstvo nadšení.

Začínajú ma popudzovať všetky filmy a divadelné kúsky postavené na tom, že tvorcom sa podarí nájsť čo najväčší počet hercov, ktorí sa navlas (v prípade Mercuryho – na zuby) podobajú nejakým skutočným slávnym ľuďom, celebritám, politikom, umelcom, hrdinom.

Kedy to u mňa prepuklo? Pravdepodobne v čase, keď som denne na ceste do mesta míňala plagát pred Divadlom Astorka, na ktorom bol herec Vlado Černý zamaskovaný ako Lev Nikolajevič Tolstoj. Pozerala som na ten plagát a hovorila si: to si fakt myslia, že keď Černému nalepia bradu, uveríme, že je Tolstoj?

Vo filme Bohemian Rhapsody vyzerajú všetci herci takmer identicky ako členovia skupiny Queen. Úžasné. Na druhej strane, kamarát môjho kamaráta tvrdil, že je chybou očakávať vernú biografiu Mercuryho, keď ide o fikciu.

No, škoda len, že tá fikcia je – na rozdiel od skutočnosti –

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Teraz najčítanejšie

Náš život je vo vašich rukách. Ilustračné foto - Paddy O’Sullivan/Unsplash