Denník N

Príbeh ich lásky: ona, on a jeho kamaráti

Ilustračné foto - Flickr.com
Ilustračné foto – Flickr.com

Monika mala Andreja, ale Andrej mal veľkú partiu, ktorej sa nedokázal len tak ľahko vzdať.

Monika mala 33 rokov, keď stretla rovesníka Andreja. Spoznali sa na plavárni. Oboch bavil šport. Okrem plávania aj bicyklovanie, lyžovanie či vysokohorská turistika.

Po čase viac-menej nezáväzného randenia sa z nich stal pár. A hoci mali výhodu, že mali spoločné záujmy a ani jeden by sa teoreticky nemusel prispôsobovať druhému, trávili väčšinu voľného času oddelene. Andrej mal totiž partiu dlhoročných kamarátov.

„Spočiatku mi to neprekážalo. Pred Andrejom som mala dlhší vzťah s vyslovene majetníckym, o dosť starším mužom a s ním som vlastne ani na chvíľu nebola sama. Užívala som si soboty v prázdnom byte, vybehla som si s kamarátkami, išla som sa so sestrou pobicyklovať na hrádzu, zaplávať si. Dohoda bola taká, že aspoň jeden víkend, okrem večerov počas pracovného týždňa, budem tráviť s Andrejom. Na začiatku to fungovalo. Neskôr stále menej a to bol dôvod našich hádok,“ hovorí Monika.

Pracovala v prevažne ženskom kolektíve a jej kolegyne sa zvykli sťažovať, že ich manželia či priatelia trávia veľa času s kamarátmi a že sa aj riadia ich názormi. Monika to bagatelizovala. „Zdalo sa mi to hlúpe a umrnčané. Ako keby sme boli na strednej škole. Pripadala som si hrozne veľkorysá, keď som im s ľahkým pohŕdaním dávala najavo, že mne neprekáža, keď Andrej trávi čas s kamarátmi.“

Oni a(lebo) ja

Svoj názor trochu poopravila po tom, čo Andrej s ňou odmietol ísť na narodeninovú oslavu ich spoločnej známej, ktorú on poznal o dosť dlhšie ako ona. Dôvod: chalani vybavili splav.

„Nemala by som s tým taký problém, keby som mu mesiac pred oslavou neavizovala, aby si na tú sobotu nič neplánoval. Nebudem klamať, mala som tam aj osobné záujmy. Vtedy som rozbiehala biznis s realitami a v kruhoch tejto známej sa pohybovalo dosť ľudí, s ktorými bolo dobré sa zoznámiť, a toto bola vhodná príležitosť,“ opisuje Monika.

Andrej na oslavu neprišiel, nešla tam ani Monika, lebo jej to bolo trápne, keďže oslávenkyňa bola skôr jeho známa. A hoci ju to mrzelo, povedala si, že z toho nebude robiť veľkú vedu. Andrej však zo splavu prišiel nabrúsený. Monike povedal, že to rozoberal s kamarátmi a tí mu povedali, že si myslia, že je s ním len preto, lebo pozná veľa vplyvných ľudí a že ho chce využiť.

To už Monika

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Nezaradené

Teraz najčítanejšie