Denník N

Ak je svet hnusný, nemusíte byť aj vy, hovorí Neneh Cherry

Foto - Smalltown Supersound
Foto – Smalltown Supersound

Jedna z najzaujímavejších postáv alternatívneho popu prvýkrát vystúpi na Slovensku. V rámci festivalu City Sounds predstaví svoju aktuálnu nahrávku Broken Politics.

Je stále neprehliadnuteľná hudbou, aj imidžom. O jej albume Broken Politics už sme písali, ale je natoľko zaujímavý, že sa k nemu ešte raz oplatí vrátiť. Najmä, keď máte možnosť spraviť rozhovor s NENEH CHERRY. Tvrdí, že sa nepovažuje za aktivistku, len nevie vypnúť svinstvá súčasného sveta, ktoré musí filtrovať v pesničkách.

Už na debutovom albume Raw Like Sushi z roku 1989 ste mali pesničku Stop the War, ktorá bola protestom proti vtedajšiemu konfliktu Veľkej Británie s Argentínou o Falklandské ostrovy. Od roku 2014, keď ste vydali nahrávku Blank Project, sa svet výrazne zmenil. To určilo témy Broken Politics?

Svet je dnes naozaj v dosť zvláštnom stave. Politicky, ale rovnako aj ekologicky a z iných aspektov. Nielenže sa stále opakujú tie isté problémy, ale mnohé veci, ktoré sme v minulosti považovali za zlé, sa ešte viac zhoršujú. Ľudstvo je, zdá sa, nepoučiteľné. Ale na druhej strane je výborné, že dnešná mladá generácia sa veľmi angažuje, požaduje zmeny, otvorene hovorí o sexizme, rasizme a ďalších citlivých témach. Aj mňa osobne, ako hudobníčku, ma to núti

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Rozhovory

Kultúra

Teraz najčítanejšie