Denník N

Merkelovej sa v Bratislave pýtali na únos Vietnamca, Babiš žiadal agrodotácie a peniaze na „betón“

Angela Merkelová a Peter Pellegrini. Foto N - Tomáš Benedikovič
Angela Merkelová a Peter Pellegrini. Foto N – Tomáš Benedikovič

Pellegrini sa s Merkelovou rozprával aj o únose Vietnamca, slovenský premiér na tlačovom brífingu spomenul aj Kuciaka.

Premiéri štátov Vyšehradskej štvorky vo štvrtok v Bratislave rokovali s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou. Hovorili o eurofondoch, podpísali spoločnú deklaráciu pri príležitosti 30. výročia od pádu železnej opony a dohodli sa aj na pomoci Maroku. O porušovaní zásad právneho štátu v Poľsku či Maďarsku sa však nerozprávali.

Ešte pred rokovaním sa s Merkelovou samostatne stretol Peter Pellegrini. Merkelová na tlačovom brífingu potvrdila, že sa rozprávali aj o únose Vietnamca Trinha Xuana Thana.

„Áno, krátko sme o tom hovorili. Nepochybujem o tom, že Slovensko robí všetko pre to, aby sa únos vyšetril,“ odpovedala Merkelová na otázku, či možné zapojenie slovenských vládnych orgánov do únosu neovplyvnilo dôveru medzi Slovenskom a Nemeckom a či je pre ňu slovenské vysvetlenie tohto prípadu dostatočné.

Pellegrini Merkelovú žiadal aj o podporu pri snahe získať sídlo Európskej pracovnej agentúry. Politológ Jozef Bátora z Univerzity Komenského si myslí, že naše šance dostať ju nemusia byť zlé.

Aj Kuciak a Vietnamec

Na otázku nemeckého denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung o vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka premiér povedal, že do vyšetrovania netreba zaťahovať politiku. „Chcem všetkých uistiť, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Angela Merkelová

Teraz najčítanejšie