Denník N

Newsfilter: Kandidátovi Ficovi sa nepríjemne pripomenul nebohý pán Határ

Robert Fico na vypočutí pred ústavnoprávnym výborom. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico na vypočutí pred ústavnoprávnym výborom. Foto N – Tomáš Benedikovič

Aktualizované o stanovisko Dobroslava Trnku 21:05 – 1. Čižnár prezradil výbušné informácie o sebe, Trnkovi aj Smere. 2. Čižnár a spol. vysvetlili, prečo tímu Kuciak vzali časť prípadu. 3. Koalícia v parlamente nasilu urobila cestu Ficovi, Matovič zostáva poslancom.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Čižnár prezradil výbušné informácie o sebe, Trnkovi aj Smere

Generálny prokurátor, policajný prezident a prokurátor zo špeciálnej prokuratúry mali dôležitú tlačovku. Spoločnými silami sa na nej snažili vyvrátiť pochybnosti o rozhodnutí presunúť vyšetrovanie plánovaných vrážd dvoch prokurátorov a Daniela Lipšica z policajného tímu Kuciak na policajnú inšpekciu. Nepodarilo sa im to dokonale, ale do značnej miery áno.

Lenže štvrtok sa nestane pamätným tým, že znepokojená verejnosť dostala konečne po troch dňoch vysvetlenie, ktoré mala mať už v utorok. Celú tlačovku si totiž nakoniec pre seba ukradol Jaromír Čižnár. So slovom šokujúco treba v slušných novinách zaobchádzať veľmi opatrne, lenže on v tomto prípade vytasil naozaj šokujúcu novinku.

Už niekoľko týždňov vieme o nahrávke, v ktorej Marián Kočner diriguje bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, akoby bol jeho nadriadený. Teraz Čižnár priznal, že sa na nej objavuje aj jeho meno. Omnoho vážnejšie však je, čo Čižnár doplnil a čo chce povedať

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie