Denník N

Športový newsfilter: Hamšík nie je mamonár, odmietol aj Juventus. Čínsky dôchodok si zaslúži

Marek Hamšík. Foto - archív TASR
Marek Hamšík. Foto – archív TASR

Petra Vlhová je vicemajsterkou sveta a Ivan Kmotrík prenajme štadión sám sebe.

1. Hamšík ide do dôchodku

Marek Hamšík prestupuje z talianskeho SSC Neapol do čínskeho klubu I-fang z mesta Dalian.

V piatok mal podľa talianskych médií v Madride absolvovať lekársku prehliadku pred podpisom trojročnej zmluvy, na základe ktorej by zarobil deväť miliónov eur ročne. V Neapole zarábal podľa uniknutých informácií menej ako polovicu.

K prestupu však zatiaľ neprišlo, Neapol zaňho chce podľa rôznych zdrojov od 15 do 20 miliónov eur. Číňania však začali špekulovať, že Hamšíka chcú najprv len na hosťovanie s opciou na prestup.

Podľa Hamšíkovho otca Richarda spomaľuje prestup aj čínsky Nový rok. Hamšíkov právnik tvrdí, že Číňania zrejme nečakali, že Neapol je natoľko solventný, aby mohol diktovať podmienky prestupu.

Prestup sa dotiahne do 28. februára, keď sa v Číne končí prestupové obdobie. Liga sa hrá systémom jar-jeseň, má 16 účastníkov, ktorí odohrajú 30 zápasov.

Hamšíkov nový klub sídli v meste Dalian (sedem miliónov obyvateľov), štadión má kapacitu 61-tisíc miest. V klube už pôsobia Nicolás Gaitán či Yannick Carrasco. Na rozdiel od Oscara (Šanghaj SIPG) či Carrasca však už nie je na vrchole kariéry a doteraz bol jedným zo symbolov vernosti klubu.

Marek Hamšík sa k prestupu veľmi nevyjadruje, no jeho otec poskytol otvorený rozhovor pre denník SME.

Priznal, že v prestupe zohrávajú úlohu peniaze, keďže jeho syn bude mať v lete 32 rokov, čo je na ofenzívneho hráča dosť. Zároveň by nikdy neprestúpil v rámci Talianska či Európy, lebo nechce zradiť Neapol, čo je sympatické.

Nesedí len to, že Hamšík mal ísť v lete do Borussie Dortmund, no

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Športový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie