Denník N

Zlá správa pre Harabina: začali na neho útočiť kotlebovci, vyčítajú mu prijatie eura

Medzi Kotlebom a Harabinom panovalo doteraz prímerie a to nahrávalo úvahám, že sa prvý vzdá v prospech v druhého. Teraz je takmer isté, že do volieb pôjdu obaja.

Štefan Harabin bol ministrom v prvej Ficovej vláde, ktorá prijala euro a rozlúčila sa so slovenskou korunou. Podľa kotlebovcov teda nemôže byť ozajstným „národným a kresťanským“ prezidentom. „Človek, ktorý národu zobral jeho národnú menu, nemôže byť národným kandidátom,“ rečnil poslanec ĽSNS Milan Mazurek vo štvrtok na mítingu v Bánovciach nad Bebravou.

Vedľa neho sedel Harabinov súper, prezidentský kandidát Marian Kotleba, ktorý Mazurekov prejav odmeňoval prikyvovaním.

A čo viac: prvá Ficova vláda, v ktorej sedel Harabin, prijala aj Lisabonskú zmluvu, čo podľa Mazureka „zničilo existenciu suverénnej Slovenskej republiky“.

Nedá sa očakávať, že takéto súvislosti by Harabinovi pripomínali iní relevantní kandidáti, ako je Maroš Šefčovič, Robert Mistrík či Zuzana Čaputová. Na Harabinových voličov však môžu kotlebovské výpady zapôsobiť oveľa účinnejšie, než keď sa mu pripomínajú napríklad jeho praktiky v justícii.

Medzi Štefanom Harabinom a Marianom Kotlebom sa zrejme skončilo obdobie prímeria. Kotlebovci voči Harabinovi prvýkrát použili svoju najsilnejšiu zbraň, ktorou je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Marian Kotleba

Prezidentské voľby 2019

Štefan Harabin

Slovensko

Teraz najčítanejšie