Denník N

KBS mlčí, čo si myslí o ďakovačke svojho sekretára Kotlebovi na Facebooku

Anton Ziolkovský. Foto N - Tomáš Benedikovič
Anton Ziolkovský. Foto N – Tomáš Benedikovič

Sekretár Konferencie biskupov Slovenska Anton Ziolkovský verejne ďakoval Marianovi Kotlebovi. Tvrdí, že nejde o oficiálne stanovisko konferencie biskupov.

Vedenie Konferencie biskupov Slovenska (KBS) neodpovedá na otázky, ako vníma vyjadrenia svojho vysokopostaveného sekretára Antona Ziolkovského na Facebooku, ktorý ďakoval lídrovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi.

Ziolkovský napísal ďakovací status v piatok po tom, čo sa v parlamente opäť hlasovalo o návrhu zákona, ktorý mal ženám sťažiť prístup k interrupciám.

„Treba sa poďakovať R. Ficovi a A. Dankovi za ich veľkodušnosť a dôveru dať poslancom svojich strán pri hlasovaní voľnú ruku,“ napísal na svojom facebookovom profile Ziolkovský. „A treba vysloviť vďaku aj M. Kotlebovi a jeho strane za to, že pred časom v parlamente túto tému nanovo otvoril a dnes neočakávane stiahol svoj návrh, aby čím viacerým umožnil hlasovať za ten Vašečkov. Takto vlastne ukázal, že mu ide o vec a nielen o politický kapitál,“ pokračoval.

Ziolkovský tvrdí, že jeho vyjadrenia na Facebooku nie sú oficiálnym stanoviskom konferencie biskupov. KBS sme sa preto spýtali, aký je jej postoj k Ziolkovského vyjadreniam. Na novinárske otázky pre KBS však Denníku N odpovedal sám Ziolkovský. Tvrdí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Interrupcie

Teraz najčítanejšie