Denník N

Kolega jej poslal fotografiu svojho penisu. Je to ako stretnutie s exhibicionistom v parku, hovorí

Ilustračné foto - Flickr.com/Joy-Anne Bromilow
Ilustračné foto – Flickr.com/Joy-Anne Bromilow

Keď sa so svojou skúsenosťou zverila iným ženám, zistila, že mnohé to už zažili tiež.

V uzavretej internetovej skupine sa mladá žena zdôverila s tým, že po dvoch dňoch v novej práci jej kolega poslal na jej služobný mobil fotografiu mužského pohlavného údu. Podľa pripojeného textu, bol kolega „pyšným majiteľom tohto pokladu a zdalo sa mu, že by sa mal predstaviť aj takto“.

Mladá žena – išlo o jej prvé zamestnanie – sa pýtala členiek skupiny, žien rôzneho veku, ale rovnakej profesie, ako podľa nich mala správne zareagovať. Denník N mal ich reakcie na nahliadnutie pod podmienkou, že ženy zostanú v anonymite. Administrátorka skupiny sa po dohode s členkami takto rozhodla preto, lebo ju zarazilo, koľko žien má skúsenosti s takouto formou „pozornosti“.

Posielanie intímnych fotografií vrátane fotografií genitálií je súčasťou takzvaného sextingu, teda zasielania sexuálne zafarbených textových správ, fotiek či videí na telefón či iné podobné zariadenie. V zásade platí, že ak si fotografie svojich intímnych partií medzi sebou dobrovoľne vymieňajú dospelí ľudia, je to ich vec, rovnako ako je ich vec, čo robia bez nátlaku a so súhlasom zúčastnených za dverami svojej spálne.

Zvážiť by mali zrejme len to, či je takáto komunikácia zabezpečená pred nežiaducimi únikmi. A tiež by mali brať do úvahy, že zábery intímneho charakteru niekedy zneužívajú partneri jeden proti druhému ako pomstu za rozchod, neveru a podobne tak, že ich napríklad zverejnia na sociálnej sieti alebo pošlú osobám, na ktorých mienke vyfotografovanému záleží.

Ako pán v baloniaku

Iná situácia samozrejme nastáva, ak niekomu pristane v telefóne fotografia intímnych partií niekoho, s kým nemá milostný vzťah, koho pozná len na úrovni kolegu, známeho či zo sociálnej siete, alebo online zoznamky, či dokonca vôbec. Vtedy je to už problematické správanie za hranicou dobrého vkusu a ide o obťažovanie.

Mladá žena z nášho príbehu opísala, že najprv

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Teraz najčítanejšie