Denník N

Ficov valec zo Súmračnej sa rozbehol

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Predseda Smeru je ponížený, bude sa chcieť pomstiť.

Robert Fico sa vzdal kandidatúry na sudcu Ústavného súdu. Andrejovi Kiskovi oznámil, že už má len svietiť a kúriť. A Mostu-Híd sa vyhrážal, že ak nezačne poslúchať, vyrazí ho z vlády. Nevieme, či je pokračovaním plánu menšinová vláda s tichou podporou fašistov, prípadne niekoho iného, alebo predčasné voľby, no predseda Smeru vytiahol najťažšie zbrane.

Zrekapitulujme si to. Fico úplne na poslednú chvíľu oznámil, že chce byť ústavným sudcom. Nielenže to vopred neoznámil Mostu-Híd, on to neoznámil ani vlastnej strane. Ak teraz Béla Bugár jasne hovorí, že Fica jeho strana nepodporí, nie je to žiadne porušenie koaličnej zmluvy, ale pud sebazáchovy.

Fico síce hovorí, že za porušenie zmluvy bude považovať až to, keď v parlamente prejdú hlasmi opozície a Mosta pre Smer neprijateľní kandidáti, ale je jasné, že je jednoducho na smrť urazený. Pretože si niečo vymyslel a všetci neskáču podľa toho, ako si on želá. Dokonca priznal, že nechcel byť „obyčajným“ sudcom, ale iba predsedom Ústavného súdu. Iný výsledok pre neho nemá význam. Tento pán má očividný problém s nedostatkom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Robert Fico

Voľba ústavných sudcov

Teraz najčítanejšie