Denník N

Diskusie o novej knihe o Harabinovi budú v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Kremnici a Žiline

Denník N vydáva knihu o Štefanovi Harabinovi, v ktorej podrobne mapuje život a kariéru dvojnásobného šéfa Najvyššieho súdu, ministra spravodlivosti a prezidentského kandidáta Štefana Harabina. Kniha umožní čitateľovi pochopiť, čo Harabin znamenal pre slovenskú justíciu, ale aj to, čo možno čakať od jeho budúceho pôsobenia v politike.

„Ako kandidát na prezidenta má také preferencie, že sa nedá vylúčiť jeho postup do druhého kola prezidentských volieb,“ napísal komentátor Marián Leško. Dodáva, že aj keby Harabin neuspel, je veľmi pravdepodobné, že založí stranu a bude sa uchádzať o podporu v parlamentných voľbách.

„Do svojej novej kariéry investoval príliš veľa, než aby ju nechal voľne odtiecť do kanála. Všetko nasvedčuje tomu, že Harabin, ktorý bol od roku 1998 hlavnou postavou našej justície, chce v budúcnosti patriť medzi hlavné postavy slovenského verejného života. A je priam vo verejnom záujme, aby čo najviac ľudí vedelo, s kým a s čím máme – a zrejme aj budeme mať – do činenia,“ dodáva Leško.

Novú knihu o Harabinovi predstavíme na verejných diskusiách, na ktoré vás srdečne pozývame:

18. február – Banská Bystrica
18:00, Artforum, Horná Strieborná 10

Diskusiu s autorkou knihy Veronikou Prušovou a reportérom Danielom Vraždom bude moderovať Lukáš Fila. Vstup na podujatie je voľný.

 

19. február – Bratislava
18:00, Artforum, Kozia 20

Novinárka Veronika Prušová a Marián Leško budú diskutovať s moderátorkou večera Zuzanou Wienk. Vstup na podujatie je voľný.

 

21. február – Košice
20:00, Artforum, Hlavná 87

Diskusiu s autorkou knihy Veronikou Prušovou bude moderovať Konštantín Čikovský, zástupca šéfredaktora Denníka N. Vstup na podujatie je voľný.

 

6. marec – Kremnica
18:00, Akropola, Ulica Pavla Križku 393/10

Moderovaná prezentácia knihy spojená s diskusiou – za účasti autorky Veroniky Prušovej.

 

11. marec – Žilina
Nová synagóga, J. M. Hurbana 11

Žilinský krst knihy a diskusiu s jej autormi Veronikou Prušovou a Mariánom Leškom bude moderovať Juraj Šeliga.

 

Srdečne vás pozývame na všetky diskusie.

Štefan Harabin

Kultúra, Slovensko

Teraz najčítanejšie