Denník N

Newsfilter: Občania, zachovajte pokoj! Na odstúpenie Čaputovej či Mistríka je ešte čas

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Čaputová nekončí a dobre robí. 2. Koalícia aj Ústavný súd pred rozkladom. Čo takto Ficovi ukázať dvere? 3. Kandidát Danka do NBS bol u Kisku, skončilo sa to tak, ako sme čakali.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Čaputová nekončí a dobre robí

Hneď v úvode radíme táborom fanúšikov Zuzany Čaputovej či Roberta Mistríka upokojiť vášne, nestrieľať po sebe na Facebooku, neurážať a nesnažiť sa znechutiť voliča druhého kandidáta do takého extrému, že nebude ochotný v kľúčovom momente prísť k urne a hodiť mu to.

Je približne mesiac pred prezidentskými voľbami, dva aktuálne prieskumy agentúr AKO a Focus nie sú totožné, ale dajú sa z nich vyvodiť tie isté závery.

Ak sa nestane nič výnimočné, Maroš Šefčovič sa dostane do druhého kola. Otázne je, ktorý z trojice Mistrík, Čaputová a Štefan Harabin mu bude sekundovať.

Mistrík má síce k tomu podľa prieskumov stále najbližšie, ale Čaputovej sa podarilo za ostatný mesiac výrazne skresať jeho náskok a tempo jej rastu naznačuje, že má priestor na to, aby ho dokázala ešte pred samotnými voľbami preskočiť. Preto je pochopiteľné, že v tejto fáze kampane o vzdaní sa v prospech Mistríka neuvažuje.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Prezidentské voľby 2019

Voľba ústavných sudcov

Teraz najčítanejšie