Denník N

Týždňový newsfilter: Fico sa nahneval, Most chvíľu odolával a potom opäť zmúdrel

Robert Fico a Erik Tomáš (obaja Smer). Foto - TASR
Robert Fico a Erik Tomáš (obaja Smer). Foto – TASR

1. Fico síce nedosiahol svoje, ale aspoň sa rozhodol pokaziť to celej krajine. 2. Pellegrini konečne prehovoril… a nič sa nestalo. 3. Z Čaputovej a Mistríka sa stali súperi.

Správy dňa vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Už je všetko zase tak, ako má (podľa Bugára) byť

Bol to jeden z najhanebnejších týždňov slovenskej politiky. Poslanci nie že nedokázali zvoliť ústavných sudcov, ale tretina z nich voľbu priamo sabotovala kvôli predsedovi Robertovi Ficovi. Ten v utorok urazene stiahol svoju kandidatúru a napriek štvrtkovej koaličnej dohode nakoniec svojim poslancom zavelil, že za sudcov nemajú voliť nikoho.

Od soboty tak v Košiciach úradujú len dve sudkyne a dvaja sudcovia, takže súd nemôže rozhodovať v pléne. V ten istý deň hlavný smerácky propagandista poprel štvrtkové slová Bélu Bugára, že nejaká koaličná dohoda na spoločných kandidátoch vôbec existovala. A Most opäť raz pocítil takú veľkú zodpovednosť, že sa zmieril s tajnou voľbou, takže môžeme čakať, že koalícia v marci predsa len zvolí nejakých kandidátov.

Najskôr takých, ktorí budú vyhovovať Ficovi. A možnože aj samotného Fica, ktorý sa o post ústavného sudcu – či ako hovorí on, o post predsedu Ústavného súdu – môže uchádzať znovu.

Ej, či sme len nahnevaní! Ale poďme pekne po poriadku.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie