Denník N

Vlhová po návrate domov: Nie som nič extra. Len robím, čo ma baví

Foto N – Peter Kováč
Foto N – Peter Kováč

Petra Vlhová aj v stredu krátko po polnoci potvrdila, že na seba kladie maximalistické nároky.

Hoci sa na Slovensko vrátila z lyžiarskych majstrovstiev sveta s kompletnou medailovou zbierkou, po príchode pred novinárov priznala mierne sklamanie.

Mrzelo ju štvrťfinálové vypadnutie v utorkovom mestskom paralelnom slalome Svetového pohára v Štokholme. Rýchlo však dodala, že radosť z vydarených MS vo švédskom Åre je silnejšia.

„Úplne všetko by sa mi splnilo, ak by som získala tri zlatá. Ale aj zlato, striebro a bronz sú splneným snom. Pred majstrovstvami sme si spolu s tímom veľmi priali, aby všetko dobre dopadlo. Je úžasné, čo sa nám podarilo. Veľmi sa z toho teším,“ povedala.

Makala som a verila, že príde zlom

Na troch medailách z majstrovstiev sveta je okrem iného pozoruhodné to, že tú najcennejšiu získala Vlhová v obrovskom slalome, teda v disciplíne, v ktorej sa ešte pred niekoľkými týždňami neúspešne snažila aspoň o účasť v najlepšej svetovej sedmičke.

„Stále som na sebe makala, stále sme trénovali, stále mi tréner radil, čo a ako mám robiť. Vždy som jazdila na tréningoch skvelo, ale v pretekoch sa mi vždy niečo stalo alebo som nevedela podať svoj optimálny výkon,“ hovorí Vlhová.

Výsledkový zlom prišiel až 28. decembra na pretekoch v rakúskom Semmeringu, ktoré nečakane vyhrala.

„Verila som, že zmena čoskoro príde, a stalo sa. Najprv som si len želala, aby sa mi podarilo prepracovať sa do najlepšej sedmičky. A teraz mám už tri umiestnenia na pódiu, pričom zakaždým išlo o víťazstvá – dva vo Svetovom pohári a jedno na majstrovstvách sveta.“

Foto N – Peter Kováč

Dôraz na iné disciplíny

Po zlatej medaile z MS a po viditeľnom zlepšení v obrovskom slalome je namieste otázka, či túto disciplínu nebude Vlhová v budúcnosti preferovať pred klasickým slalomom, v ktorom sa jej doteraz darilo najviac.

„Slalom je moja srdcovka a ešte si nechcem pripustiť, že by nebol pre mňa hlavnou disciplínou. Ak však mám povedať pravdu,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Petra Vlhová

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie