Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Ficov útok na Kisku Taliani prebili menom Antonino Vadala

Premiérova asistentka Mária Trošková, taliansky podnikateľ Antonino Vadala a bývalý poslanec Smeru Viliam Jasaň, ktorý je dnes tajomníkom bezpečnostnej rady. Foto - N, TASR a FB A. Vadalu
Premiérova asistentka Mária Trošková, taliansky podnikateľ Antonino Vadala a bývalý poslanec Smeru Viliam Jasaň, ktorý je dnes tajomníkom bezpečnostnej rady. Foto – N, TASR a FB A. Vadalu

Aktualizácia 21. 2. o 8.39: 1. Zlyhanie predsedu Fica. 2. Dočasný pobyt Kremľa na Slovensku sa predĺžil minimálne do roku 2023. 3. Pellegrini ukázal ľudskú tvár, Matečná ju skryla a farmári zastavili Bratislavu.

Správy dňa vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Zlyhanie predsedu Fica

Robert Fico neuverí, že je to náhoda. V deň, keď sa pustil do Andreja Kisku, označil ho za politika i podnikateľa karpatského typu, prirovnal ho k Bašternákovi (Fico!!!) a vyzval médiá, aby naňho pre jeho daňové podvody nemali dvojaký kilometer, talianske noviny La Repubblica napísali, že predseda Smeru v roku 2012 už ako premiér telefonoval s Antoninom Vadalom.

Talianski kolegovia svoj článok napísali rok po zavraždení Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Prirodzene sa v ňom venovali aj talianskej stope, ktorá bola krátko po zločine na Slovensku najčastejšie spomínaná. Tvrdenie o Ficovi a Vadalovi opierajú o záznam z talianskej prokuratúry. Tá Vadalu v roku 2012 sledovala pre podozrenie z obchodu s drogami.

Nikde v texte nezaznelo, že by bol objednávateľom vraždy Vadala. Nevieme ani nič o tom, čo bolo témou telefonátu, ako prebiehal, ani to, aký bol dlhý (novinari z investigace.cz píšu, že talianska prokuratúra im hovor potvrdila, prebiehal podľa nej v priateľskej atmosfére). Fico navyše rýchlo poprel, že by to bola pravda, a tvrdí, že ide o účelovú snahu burcovať vášne pred štvrtkovými spomienkovými pochodmi po celom Slovensku.

Opozičná SaS okamžite vydala tlačovú správu o tom, že expremiér je podozrivý z účasti na kriminálnych aktivitách talianskej mafie na Slovensku. Na to, aby sme mali rovnakú istotu, zatiaľ vieme málo. No vieme dosť, aby to bolo pre Fica zlé.

Spojivom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie