Denník N

Newsfilter: Správa o stave republiky – plné námestia po roku od vraždy

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Ľudia aj po roku naplnili námestia. 2. Už aj Fico má svojho Sadikiho. 3. Brusel môže zachrániť Danka.

Správy dňa vybral a komentoval Filip Obradovič

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Ľudia aj po roku naplnili námestia

Približne 25-tisíc ľudí na Námestí SNP v Bratislave a ďalšie tisícky po slovenských mestách je číslo, ktoré ukazuje, že nálada v spoločnosti ani rok od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nevychladla.

Je to dobrá správa pre organizátorov spomienkových podujatí, tú časť spoločnosti, ktorá požaduje zmenu vládnutia, a v neposlednom rade aj istý typ zadosťučinenia pre rodinu Jána a Martiny.

Len pre porovnanie, na protest v novembri prišlo na Námestie SNP okolo 18-tisíc ľudí. Na historicky najväčšom proteste v marci minulého roka, po ktorom sa porúčal Robert Fico z funkcie premiéra, to bolo 65-tisíc.

Kopec dôvodov. Za plnými námestiami nie je len potreba uctiť si pamiatku dvoch mladých zavraždených ľudí, ale do veľkej miery sa o ne zaslúžili aj politici.

Štýl vládnutia Petra Pellegriniho je síce na kilometre vzdialený od toho, čo predvádzal a naďalej predvádza predseda Smeru, no Ficov vplyv na chod štátu je natoľko silný a deštruktívny, že akékoľvek pokusy Pellegriniho vyvažovať ho zostávajú v tieni

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie