Denník N

OĽaNO nepodporí jedného kandidáta. Mistrík, Čaputová aj Mikloško by boli podľa Matoviča dobrým prezidentom

Zuzana Čaputová počas diskusie Denníka N. Foto N - Peter Kováč.
Zuzana Čaputová počas diskusie Denníka N. Foto N – Peter Kováč.

Igor Matovič sa osobne rozhoduje medzi Mistríkom a Čaputovou. Mikloško podľa neho nemá preferencie na to, aby sa stal prezidentom.

Opozičná OĽaNO nakoniec nepodporí konkrétneho prezidentského kandidáta. Svojim voličom odporučili voliť jedného z troch demokratických kandidátov – Zuzana Čaputová, Robert Mistrík alebo František Mikloško. Každý z týchto troch kandidátov by bol podľa šéfa OĽaNO Igora Matoviča dobrým prezidentom.

„Urobili sme najviac preto, aby demokratický volič mal len jedného kandidáta v prvom kole. Ako jediná opozičná strana sme sa správali zodpovedne,“ povedal Matovič. Hovorí o spoločnom obede, kde pozvali všetkých troch kandidátov.

Mikloško odmietol prísť, od začiatku povedal, že sa v prospech nikoho nevzdá. Ostatní prisľúbili, že sa vzdajú, ak by hrozilo, že by Maroš Šefčovič a Štefan Harabin boli v druhom kole.

V posledných prieskumoch skončil Harabin na štvrtom mieste, ale rozdiely boli veľmi tesné.

Mikloško podľa Matoviča nemá dnes preferencie na to, aby sa stal prezidentom. Matovič sa rozhoduje medzi Mistríkom a Čaputovou. „Som dnes 50 na 50 medzi týmito dvomi,“ povedal Matovič.

Spolu s Jánom Budajom Matovič odkazoval kandidátom, aby sa opatrnejšie vyjadrovali o hodnotových otázkach, môžu podľa neho povedať svoj názor, no mali by vraj dodať, že napríklad pri potratoch by z úcty ku konzervatívnym voličom boli za zachovanie status quo. To bol jasný odkaz Čaputovej,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Prezidentské voľby 2019

Robert Mistrík

Zuzana Čaputová

Slovensko

Teraz najčítanejšie