Denník N

Keď bolo treba, odkopol loptu aj s protihráčom. Škrtel končí v reprezentácii

Martin Škrtel. Foto - tasr
Martin Škrtel. Foto – tasr

Keď hráte na poste obrancu – v akomkoľvek športe – tak trochu potrebujete, aby ste naháňali strach. Aby sa protihráči podvedome rozhodovali medzi komplikovanou zlomeninou a tým, či sa súboju s vami radšej vyhnú.

„Neexistuje žiadna evolučná teória. Iba zoznam zvierat, ktorým Martin Škrtel dovolil žiť,“ kolovalo medzi fanúšikmi FC Liverpool a píše sa o tom aj na stránke venovanej histórii tohto klubu.

Dokonca vyrobili transparent so znením: „Martin Škrtel je taký tvrďas, že si v Burger Kingu objednal BigMac a dostal ho.“ Skrátka, pre Liverpoolčanov bol Chuckom Norrisom.

Áno, Škrtel presne takým bol. Nebol žiadnym futbalovým umelcom, loptu (niekedy aj s protihráčom) odkopol smerom, ktorým bol otočený. Ale mohli ste sa naňho spoľahnúť.

Slovenský obranca medzičasom už v Liverpoole nepôsobí, hrá v Turecku za Fenerbahce Istanbul. Má 34 rokov a v piatok odkázal, že ukončil reprezentačnú kariéru. Odchádza ako kapitán.

Je zbytočné hovoriť o tom, že zaňho treba nájsť náhradu, pretože to jednoducho nie je možné. V to, že príde niekto, kto v reprezentácii odohrá viac ako sto zápasov a dotiahne ju na majstrovstvá sveta aj majstrovstvá Európy, môžeme akurát tak dúfať. Veľa šťastia.

Martin Škrtel nebol dokonalý a vďaka tomu sa dostal tak ďaleko. O svojej nedokonalosti veľmi dobre vedel, naučil sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Euro 2021

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie