Denník N

Smer oslavoval MDŽ. Vyzeráš ako Jánošík, hovoril Fico Šefčovičovi (+ video)

Koláž N, Foto N - Ján Krošlák
Koláž N, Foto N – Ján Krošlák

Robert Fico nechcel Marošovi Šefčovičovi komplikovať pozíciu pri kandidatúre na prezidenta a absolútne sa vyhol politike.

Predseda Smeru Robert Fico si nemohol priať nič lepšie, ako je Medzinárodný deň žien.

V čase, keď NAKA vyšetruje podozrenie z vydierania prezidenta Andreja Kisku, keď čelí podozreniu z telefonického rozhovoru s Antoninom Vadalom, keď zablokoval voľbu ústavných sudcov a keď sa na Smer valia plné námestia protestujúcich, rozpráva ženám príhody zo života na straníckych oslavách MDŽ, vtipkuje a tvári sa, že sa nič nedeje. A to všetko s istým úspechom.

Do Brezna zvážali až z Lučenca

Stoličky v hokejovej hale v Brezne boli plné do posledného miesta. Približne 600 prevažne žien v strednom a staršom veku sa usadilo už pol hodinu pred smeráckymi oslavami MDŽ. Veľa z nich priviezli organizátori autobusmi zo Zvolena, z Detvy či Lučenca. Na parkovisku ich stálo sedem.

Robert Fico čakal v zákulisí na svoju chvíľu, a tak Maroš Šefčovič s manželkou chodili pomedzi ľudí, rozprávali sa s nimi, fotili a usmievali sa. O piatej popoludní to prišlo. Znelka, svetlá, červené kvety na plátne a žoviálny Robert Fico na pódiu oznamoval ľuďom, že kdesi po ceste stratili moderátora, a tak bude improvizovať.

Fico hneď na úvod daroval jednej zo žien symbolickú kyticu a ostatným tradičný sociálny balíček. Slovensku sa darí, a preto materskú mamičkám predĺžia na celý rok, prváci dostanú každý po sto eur štartovné a minimálna mzda stúpne na 600 eur.

Šefčovič povzbudzuje jedením orieškov

Na pódium pozval Juraja Blanára a podpredsedu „európskej vlády“ Šefčoviča s manželkou. „Maroš, ty vyzeráš jak taký Jánošík. Krásny úsmev, veľké telo, namakaný si celý. Napriek tomu máme všetci pocit, že si doma pod papučou,“ snažil sa o humorný vstup Fico, ale dočkal sa len plachého smiechu.

Predseda Smeru sa to pokúsil vylepšiť vtipom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kotleba - kniha od autora tohto textu

Viac info

Maroš Šefčovič

Robert Fico

Teraz najčítanejšie