Denník N

Mistrík odstúpil z volieb a podporil Čaputovú, Kiska hovorí, že bude dobrou prezidentkou

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Aktualizované 11.15 – Robert Mistrík svoje rozhodnutie oznámil na spoločnej tlačovke so Zuzanou Čaputovou, ktorú podporí v boji o druhé kolo.

Prezidentský kandidát Robert Mistrík, ktorý dlhé mesiace viedol v predvolebných prieskumoch, odstupuje z volieb. Rozhodnutie oznámil v utorok o jedenástej na spoločnej tlačovke so Zuzanou Čaputovou.

Mistrík zároveň Čaputovú ešte pred prvým kolom podporil. „Vyhlasujem nahlas a jasne podporu pani Zuzane Čaputovej. Nejde len o nás dvoch, ale o Slovensko, o nás všetkých,“ vyhlásil.

„Do prezidentského úradu nesmieme pustiť predĺžené ruky Roberta Fica a Vladimíra Mečiara.“

Podporu Čaputovej vyslovil aj prezident Andrej Kiska: „Podporujem Zuzanu Čaputovú. Bude dobrou prezidentkou Slovenskej republiky,“ vyhlásil.

„Veľmi oceňujem postoj pána Mistríka, ktorý dnes urobil veľké rozhodnutie a odstúpil v prospech teraz už jasnej favoritky Zuzany Čaputovej. Pán Mistrík dodržal slovo, že sa zachová zodpovedne. Toto rozhodnutie sa určite nerodilo ľahko, obzvlášť po náročnej kampani,“ vyhlásil prezident. „Od začiatku prezidentskej kampane som bol presvedčený, že hlasy slušného a spravodlivého Slovenska sa musia spojiť za jedného silného kandidáta, respektíve kandidátku.“

Čaputovú podporili aj najsilnejšie opozičné strany SaS a OĽaNO. Spoločne Čaputovej podporu vyjadrila aj koalícia Progresívneho Slovenska a Spolu, Čaputová je podpredsedníčkou PS, Spolu doteraz podporovalo Mistríka.

Rozhodli prieskumy

Robert Mistrík na tlačovke povedal, že jeho rozhodnutie odstúpiť vysvetlia prieskumy, ktoré budú zverejnené v nasledujúcich dňoch. „Od začiatku som hovoril, že sa zachovám zodpovedne, a nikdy som svoje vyhlásenie nemusel korigovať. Dal som svoje slovo a moje slovo platí,“ vyhlásil.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Prezidentské voľby 2019

Robert Mistrík

Zuzana Čaputová

Slovensko

Teraz najčítanejšie