Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kaliňákov škodlivý vynález vám zatají dôležité informácie o Čaputovej a Šefčovičovi

1. Máme lepšiu predstavu o fanúšikoch kandidátov, SaS a OĽaNO majú vážny problém. 2. Voliči sú v škodlivej a zbytočnej nevýhode. 3. Air Kaliňák sa postaral o vietnamskú štátnu mafiu.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Máme lepšiu predstavu o fanúšikoch kandidátov, SaS a OĽaNO majú problém

Zostávajúci čas do zákazu zverejňovania prieskumov pred prezidentskými voľbami sme využili na podrobnejšiu analýzu preferencií.

Kým sa dostaneme k momentálne hlavnej favoritke, krátka odbočka k Robertovi Mistríkovi. Ukazuje sa, že jeho odstúpením sme prišli o dokonalého stredového kandidáta. Jeho prívrženci boli takmer presne pol na pol rozdelení na ľudí, čo sami seba označujú za konzervatívcov alebo liberálov. U Mistríka veľmi mierne prevažovali tí prví. Problém bol, že jedných ani druhých v jeho prípade nebolo dosť, aby to stačilo na o čosi vyhranenejšiu Zuzanu Čaputovú.

A aký veľký problém je to pre ňu, ak sa dostane do druhého kola? Čísla sú veľmi zaujímavé a na tému, či prevažne veriacemu Slovensku prekáža žena liberálka, ponúkajú trochu iný pohľad. Do toho popoludní prišli nové dáta Focusu o preferenciách politických strán, v ktorých sa po dlhom čase deje niečo vážnejšie. Aj pri nich majú čaputovci a ich spojenci dôvod na dobrú náladu. Oveľa horšie je to s SaS a OĽaNO. Tam by sa mali vážne zamyslieť, čo robia v poslednom čase zle.

Kandidátka (aj)

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie