Denník N

Newsfilter: Harabinova šanca rastie – SNS ho podporuje otvorene, Smer mu ticho pomáha

1. Šefčovičove šance klesajú čím ďalej, tým viac 2. SNS plus Harabin bola vždy veľká láska 3. Pellegrinimu môžu skákať po hlave aj ultras Slovana

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: Apple – SpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Šefčovičove šance klesajú čím ďalej, tým viac

Od soboty minulého týždňa platí pre médiá zákaz zverejňovať prieskumy verejnej mienky, ale nič nám nebráni písať o stávkových kurzoch. V nich sa takmer v reálnom čase premietajú udalosti, ktoré podľa bookmakerov a stávkujúcich menia šance kandidátov.

Aktuálne teda jasne vedie Zuzana Čaputová. Kurz na jej zvolenie za prezidentku je približne 1,20, čo je asi ako kurz na futbalovú Barcelonu, keď hrá domáci zápas.

Ďaleko za Čaputovou na druhom mieste je kandidát Smeru Maroš Šefčovič. Jeho kurz medzi 5,0 a 6,5 je pre neho návratom do čias, keď sa len objavila správa, že bude kandidovať „namiesto“ Miroslava Lajčáka. Ešte jasnejšie vývoj Šefčovičových šancí vyjadruje, že keď bol ešte hlavným favoritom, jeho kurz bol nižší ako 2,0.

Udalosť tohto pondelka sa však zbehla okolo tretieho v poradí. Kurz, ktorým sa vynásobí vklad v prípade, že bude Štefan Harabin prezidentom, je v najväčšej stávkovej kancelárii 8,0.

Aj Harabin už pamätá chvíle, keď mu dávali vyššie šance, dôležité však je, že ešte v pondelkové ráno bol kurz na jeho výhru 10,0.

Posun o dva body prišiel popoludní po správe, že sa ho chystajú podporiť prinajmenšom niektorí členovia SNS.

Zachráňte kandidáta Šefčoviča.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie