Denník N

Bugárovi hrozí prepadák, dvojjazyčné nápisy ani južná diaľnica nezaberajú

Béla Bugár už vie, že prezidentom nebude. Foto N - Tomáš Benedikovič
Béla Bugár už vie, že prezidentom nebude. Foto N – Tomáš Benedikovič

Béla Bugár vie, že má problém. Chce sa vo voľbách ukázať ako najsilnejší predstaviteľ slovenských Maďarov, no môže skončiť horšie než už takmer zabudnutý Gyula Bárdos z SMK v roku 2014.

Novembrový míting v Galante mal jednoduchý názov: Prečo? Miért? Béla Bugár prišiel záujemcom vysvetliť, prečo by práve jeho mali voliť za prezidenta.

Odkaz je jasný: Bugár a jeho Most-Híd dokázali pre slovenských Maďarov vybaviť to, čo nikto pred nimi. „V tejto koalícii sme dosiahli viac než v predchádzajúcich troch koalíciách dohromady,“ rozpráva asi štyridsiatke poslucháčov.

Dôjde aj na opakovanie frázy, že súčasná koalícia Smer-SNS-Most-Híd nemá alternatívu. „Ak sa pozerám na záujem krajiny, nemohli sme po vražde vystúpiť z koalície, lebo predčasné voľby by priniesli destabilizáciu,“ vysvetľuje Bugár.

Od jesene do jari je dlhý čas

Vlani na jeseň to ešte vyzeralo pre Bugára dobre. Rezort dopravy pod vedením Mosta-Híd funguje ako neoficiálne ministerstvo pre rozvoj južného Slovenska, v novembrovom prieskume Focusu skončil Bugár medzi prezidentskými kandidátmi štvrtý so ziskom slušných deviatich percent.

O necelé štyri mesiace neskôr už situácia vyzerá úplne inak. Bugára nemohlo potešiť, keď videl

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Béla Bugár

Prezidentské voľby 2019

Teraz najčítanejšie