Denník N

Slovan Bratislava v KHL: definícia nefunkčného klubu

Foto - TASR
Foto – TASR

V normálnom svete by klub odniekiaľ niekam smeroval, ideálne k lepšiemu; Slovan sa namiesto toho každú sezónu prepadá hlbšie.

Keď hral Slovan Bratislava v predposledný deň minulého roku doma proti Jokeritu Helsinki, nebolo to až také zlé. Ale nebolo to ani dobré. Najprv prehrával 0:1, potom 0:2 a potom 0:3. Pár sekúnd pred koncom, keď už väčšina ľudí bola na odchode — lebo zase až tak sa nebolo na čo pozerať —, Kyle Chipchura znížil.

Mohla by to byť sezóna v kocke: Slovan nebol až taký zlý, ale zase nebol ani až taký dobrý. Nakoniec spravodlivo a zaslúžene prehral presne tak, aby bolo jasné, kto je väčší pes. Ale nebola by to pravda.

Sezóna v kocke, to boli skôr posledné zápasy; posledné štyri na ihriskách súperov, ktoré Slovan všetky prehral. A ako: sezóna stratená, peniaze nikde, už ani poriadne nemal kto hrať. V bránke bol junior a na striedačke v brankárskom výstroji hráč z poľa. Už vtedy bolo jasné, že Slovan bude posledný, úplne posledný v celej lige. Zo všetkých najhorší.

Mala to byť sezóna, v ktorej konečne bude lepšie: slovenský tréner, slovenskí hráči, pár dobrých legionárov. Namiesto toho to bola bezprízornosť ako vystrihnutá zo Slovníka slovenského jazyka. Že to nemá zmysel a že to — tak ako všetky posledné sezóny — nikam nepovedie, bolo jasné hneď po prvej sérii prehier. Ktorá prišla na začiatku sezóny. A potom prišli ďalšie. Nie prehry, ale série. To nie je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie