Denník N

Čaputová už pred voľbami chodí na mítingy s ochrankou: Útoky sa zhoršovali, vysvetľuje

Zuzana Čaputová na stretnutí v Žiline. Foto N – Vladimír Šimíček
Zuzana Čaputová na stretnutí v Žiline. Foto N – Vladimír Šimíček

Stretnutie v Žiline moderoval katolícky kňaz, ktorý pred desiatimi rokmi verejne podporil v prezidentských voľbách Ivetu Radičovú. Teraz chce voliť Zuzanu Čaputovú.

žilinskej Nadácii Polis sa tlačí zhruba tristo ľudí. Stoja v uličkách, na schodoch, mnohí na favoritku prezidentských volieb Zuzanu Čaputovú ani nevidia. Nadácia ju pozvala na stretnutie, keď bola v prieskumoch ešte štvrtá, dnes je všetko inak a miestnosť na počet ľudí nestačí.

„Ak by sa niekto necítil na to tu stáť, máme aj live prenos,“ hovorí hosťom organizátorka.

Stretnutia Zuzany Čaputovej s občanmi sa na seba podobajú. V posledných dňoch však nastala zmena. Na pódiu pri kandidátke na prezidentku stojí muž v čiernom so slúchadlom v uchu. Je súčasťou ochranky, ktorá Čaputovú stráži. V Žiline sú s ním ešte ďalší muži.

Truban: Silnie, tak útoky pribúdajú

Súkromnú ochranku má Čaputová od pondelka. „Bolo to zhodnotenie celého tímu. Ľudia nám píšu rôzne veci,“ vysvetľuje to po stretnutí.

Keď vystrelila na prvé miesto, začali na ňu útočiť nielen protikandidáti, ale čelí aj iným útokom. „Je to preventívne opatrenie, o ktorom nemôžem viac hovoriť,“ povedala. Na otázku, či sa útoky na ňu zhoršovali, odpovedá bez rozmyslu: „Samozrejme.“

„Zmenil sa mi tým môj režim a miera slobody,  

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Prezidentské voľby 2019

Zuzana Čaputová

Slovensko

Teraz najčítanejšie