Denník N

Klub MFK Košice neuspel s odvolaním, zostupuje do druhej najvyššej súťaže

Prezident MFK Košice Blažej Podolák. Foto - TASR
Prezident MFK Košice Blažej Podolák. Foto – TASR

Licenciu Košičania nedostali pre nesplnenie finančných požiadaviek. Dnešné rozhodnutie je definitívne.

Futbalový klub MFK Košice zostal v piatok definitívne bez licencie na najvyššiu slovenskú súťaž Fortuna ligu v budúcom ročníku 2015/2016. V ňom by tak mal hrať druhú najvyššiu súťaž DOXXbet ligu.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) informoval, že odvolací orgán licenčného konania (OOLK) sa na piatkovom zasadnutí zaoberal odvolaním MFK Košice a potvrdil rozhodnutie Prvostupňového orgánu licenčného konania (POLK) o neudelení licencie pre najvyššiu súťaž z dôvodu nesplnenia finančných kritérií. Toto rozhodnutie je konečné.

V piatok si v Bratislave vypočuli osobne verdikt prezident a generálny riaditeľ klubu Blažej Podolák a športový riaditeľ Ján Lesniak. „Je to tak. Oficiálne sme už druholigisti. Budeme sa snažiť dohrať súťaž čo najlepšie, ale od nového ročníka budeme hrať druhú najvyššiu súťaž,“ citovala prvú krátku reakciu prezidenta Podoláka internetová stránka klubu.

Odvolací orgán zašle na adresu klubu písomné rozhodnutie o zamietnutí odvolania v pondelok. „Momentálne sa k tomu podrobnejšie vyjadrovať nebudeme. Rozhodnutie ešte nemáme na papieri. Keď nám ho doručia, zvoláme tlačovú konferenciu, na ktorej budeme o veci podrobne informovať,“ potvrdil stratu licencie pre TASR Podolák.

„Mrzí nás. Je to nepríjemná situácia. MFK Košice sú vážený člen ÚLK, aj vzhľadom na ich klubovú históriu. Je to špecifické, o neudelení licencie rozhodol nezávislý orgán a dokonca v už druhom štádiu. Situácia je taká, že ÚLK bude postupovať v rámci súťažného poriadku. Je tu možnosť ponúknuť miesto v najvyššej súťaži druhému mužstvu z druhej ligy, ak o to požiada a splní licenčné podmienky. Rokovať o tom samozrejme bude ešte aj prezídium ÚLK,“ podal svoj pohľad pre TASR Michal Mertinyák, výkonný riaditeľ ÚLK.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie