Denník N

Začal sa maratón televíznych debát, pre moderátorov budú výzvami Harabin aj Daňo

Andrej Kiska a Robert Fico v prezidentskej debate TA3 v roku 2014. Foto - TASR
Andrej Kiska a Robert Fico v prezidentskej debate TA3 v roku 2014. Foto – TASR

Markíza svoje hlavné debaty odvysiela už tento víkend, štyria najsilnejší kandidáti sa stretnú v nedeľu. Na TA3 a RTVS sa favoriti volieb objavia v stredu večer. Naživo pôjde Jednotka.

Prvá piatková prezidentská debata na Markíze: kandidát Martin Daňo dostáva otázku, prečo v jednom z minulých rozhovorov povedal, že by na prvú prezidentskú návštevu išiel na štvordňovú túru do Spojených štátov, Vatikánu a Ruska.

Daňo odpovedá, že by americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi oznámil, že časti slovenského národa hrozí vykynoženie, „lebo to chudák nevie“. Zároveň zdôrazňuje, že by tam išiel bežnou linkou a novinári, ktorí by ho sprevádzali, by si kúpili lístky za svoje či redakčné peniaze. „Aby už nerobili opijáše vo vládnom špeciáli,“ dodal.

Debatou s päticou preferenčne najslabších kandidátov odštartoval maratón televíznych prezidentských debát so všetkými kandidátmi. Od piatka až do stredy budú môcť diváci vidieť každý deň minimálne jednu na trojici televíznych staníc: Markíze, Jednotke RTVS a TA3.

V minulosti niektoré televízne debaty výrazne zasiahli do prezidentskej kampane a nie je vylúčené, že výsledky volieb ovplyvnia aj teraz.

Pýtali sme sa preto sociológov aj novinárov, ktorí debaty moderovali, na to, aký majú význam a či ešte môžu ovplyvniť výsledky volieb.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Prezidentské voľby 2019

Teraz najčítanejšie