Denník N

Vyrastal v jeho akadémii, Sagan mu pomohol s prestupom. Nádejný mladík sa posúva

V uplynulých rokoch vo World Tour popri Petrovi Saganovi stabilne jazdili ďalší traja slovenskí cyklisti. Po tom, čo kariéru ukončil Michael Kolář, zostali už len Saganovci a Erik Baška.

Najväčšiu šancu pridať sa k nim má v najbližších rokoch Matúš Štoček.

19-ročný cyklista sa vlani na pretekoch Okolo Slovenska po prvý raz porovnával s najlepšími a napokon si z nich odniesol dres pre najlepšieho Slováka.

V novej sezóne je jazdcom talianskeho tímu Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze, ktorý vznikol zlúčením menších amatérskych tímov. V súčasnosti ide o kontinentálny tím, čo je v cyklistickej hierarchii tretia najvyššia úroveň.

Cieľom Beltrami je však hlavne vychovávať mladých cyklistov, jazdia zaň iba pretekári do 23 rokov, ktorým radí aj bývalý víťaz klasiky Miláno – San Remo Filippo Pozzatto.

Vďaka poskočeniu do vyššej ligy mohol Štoček v úvode sezóny opäť pretekať proti cyklistom z World Tour. Štartoval na argentínskych pretekoch Vuelta San Juan či na klasike Trofeo Laigueglia.

„Najväčšie zmeny cítim v kvalite pretekov. Ak by sme neboli kontinentálny tím, nemohli by sme štartovať napríklad v Argentíne. Čo sa týka zabezpečenia vozidiel alebo materiálu, je to viac-menej rovnaké ako vlani,“ hovorí Štoček.

„Nič mi nechýba, a ak aj áno, vždy sa to vyrieši, aby som mal, respektíve aby sme mali všetko, čo potrebujeme.“

So Saganom neriešili vedu

Štoček sa v Argentíne stretol aj s Petrom Saganom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Peter Sagan

Teraz najčítanejšie