Denník N

Newsfilter: Haščák z Penty sa pokúsil zmenšiť silu Kočnerových slov, neskočme mu na to

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Šéf Penty hovorí, že Kočnera ani len nepodozrieval. Rostasova agresivita sa bude stupňovať, kým ho nezavrú. Ministerstvo zahraničia hovorí, že Danko je nebezpečný ignorant.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Šéf Penty hovorí, že Kočnera ani len nepodozrieval

Keď poslal hovorca Penty vo štvrtok večer reakciu Jaroslava Haščáka na zverejnenú komunikáciu medzi ním a Mariánom Kočnerom, bolo z nej cítiť paniku. Stálo v nej, že ak je aj správa pravdivá, tak nemá žiadnu súvislosť s aktivitami Kočnera okolo Jána Kuciaka a že Haščák vylučuje, že by sa niekedy bavil s Kočnerom o Kuciakovi.

Po tomto vyhlásení Haščáka zostalo vo vzduchu visieť viacero pochybností a otázok, najmä však tá, čo mal Kočner na mysli, keď písal Haščákovi, že „pracuje na odj…ní čuráka“, keď to aj nebola vražda novinára.

Na druhý pokus. Do rána muselo byť všetkým v Pente jasné, že obrovský problém, ktorý prišiel so zverejnením esemesiek, sa Haščákovým večerným vyjadrením nezmenšil ani o milimeter a že ho budú musieť riešiť precíznejšie. Na obed tak už posielali nové stanovisko spolumajiteľa Penty. Rozhodne si dali viac záležať na posolstve aj na copywritingu.

Haščák v ňom oveľa zreteľnejšie hovorí, že sa s Kočnerom nebavil o fyzickej likvidácii nielen Kuciaka, ale nikoho iného:

„Bez ohľadu na použité výrazové prostriedky môžem vylúčiť, že by sa týkala fyzickej likvidácie osôb či príprav úkladnej vraždy, alebo páchania inej trestnej činnosti.“

Okrem toho Haščák tvrdí, že nevedel, že Kočner pripravuje úkladnú vraždu, ani ho z toho nepodozrieval a súvis medzi Kočnerom a vraždou nevidel ani vo februári, keď k vražde došlo. Tým vysvetľuje, že nemal dôvod ísť na políciu:

„Nemal som žiadne informácie či vedomosti, ktoré by mohli byť nápomocné orgánom činným v trestnom konaní.“

Povieme si, keď sa stretneme. Toľko Jaroslav Haščák k dištancovaniu sa od vraždy, čo bola kostra jeho piatkového stanoviska. Okrem toho však pribalil aj veľký kus marketingu, keď sa pokúsil odtiahnuť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie