Denník N

Športový newsfilter: Na play-off v hokeji sa diali také nechutnosti, že Ramsay odišiel z VIP tribúny

Craig Ramsay. Foto N - Peter Kováč
Craig Ramsay. Foto N – Peter Kováč

Hokejové play-off pripomenulo NHL, škoda, že z 80. rokov. Vlhová zakončila životnú sezónu a vo štvrťfinále Ligy majstrov sú štyri anglické kluby.

1. Lantoši prišiel o šesť zubov

Keď ste športovcom a ide vám to, nemáte to vždy jednoduché. Súperi vedia, že ste dobrý, a robia všetko pre to, aby vás zastavili. Napríklad práve z tohto dôvodu vznikol inštitút takzvaného osobného bránenia.

Je logické, že najlepšiemu hráčovi dá súper jeho výnimočnosť pocítiť. Hviezdu treba znechutiť, znervózniť. Pokiaľ sa to deje v medziach zdravého rozumu, ide maximálne o porušenie džentlmenských dohôd.

V druhom štvrťfinálovom zápase Kaufland play-off Tipsport Ligy medzi Nitrou a Trenčínom sa táto hranica mohla prekročiť. Tým výnimočným hráčom bol Róbert Lantoši, ktorý v 56 zápasoch nazbieral 58 bodov. V lige je piatym najproduktívnejším.

Klesol však v štatistikách stavu chrupu, po zákrokoch Borisa Sádeckého a Tomáša Starostu (inak, vicemajstra sveta) prišiel o šesť zubov. Do hlavy dostal najskôr ramenom a potom aj lakťom (medzitým dostal kolenom). Nitra hovorí o poľovačke na Lantošiho.

Výkon Lantošiho, 23-ročného reprezentanta, ktorý možno bude hrať aj na domácich MS v máji, sledoval vo VIP priestoroch aj tréner hokejovej reprezentácie Craig Ramsay, ktorý zažil špinavé 80. roky v NHL. Zápas však dopozeral v útrobách štadióna.

„Zápas mi pripomenul staré časy NHL. Mám rád play-off hokej, ale nechcem vidieť žiadnych hráčov zranených. Údery, ktoré Lantoši dostal, boli dosť silné. Nebudem však komentovať, či to bolo fér alebo nie,“ povedal pre MY Nitrianske noviny.

To, že to nebolo fér, určili rozhodcovia už na ľade. Pridala sa aj disciplinárka hokejového zväzu, ktorá Sádeckému zastavila činnosť na päť zápasov, Starostovi pridala ešte jeden naviac.

Trenčín však akúkoľvek poľovačku odmieta. Podporuje to aj fakt, že faulovali najlepší a najskúsenejší obranca Trenčína a ofenzívny center druhého útoku. Na vyradenie súpera by použili skôr hráča zo štvrtej formácie. Každopádne, fauly to boli špinavé a spravodlivo potrestané.

Zahanbiť sa nechali aj Nitrania. Séria sa na dva zápasy presunula do Trenčína, jej stav je 2:2. Dobrou správou je, že Lantoši nastúpi v oboch zápasoch.

Nedohrali ich však všetci domáci hráči, napríklad Michal Hlinka. Aj z toho dôvodu Dukla zvažuje nielen podnet na disciplinárku SZĽH, ale dokonca trestné oznámenie. Hovorí o 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Športový newsfilter

Teraz najčítanejšie