Denník N

Kiska a Radičová: tandem snov alebo riskantný pokus?

Radičová a Kiska počas krstu knihy v roku 2016. Foto - TASR
Radičová a Kiska počas krstu knihy v roku 2016. Foto – TASR

Iveta Radičová na debate Denníka N priznala, že sa stretáva s Andrejom Kiskom a rozpráva sa s ním o politickej budúcnosti. Detaily neprezradila. Povedala len toľko, že stretnutia prebiehajú „veľmi príjemne“. V utorok popoludní vydal nič nehovoriacu reakciu aj Kiska. Ani z nej sa človek nedozvie, či na niečom konkrétnom pracujú.

Stretávanie s Radičovou má logiku aj bez toho. Má skúsenosti a vo veľkej časti spoločnosti i veľký rešpekt. A netají sa s tým, že ju navštevujú rôzni ľudia. Urobila to napríklad aj Zuzana Čaputová. Preto ak sa Radičová s niekým rozpráva, nemusí to nevyhnutne znamenať, že s ním plánuje politickú budúcnosť v tom zmysle, že spolu pôjdu do volieb.

Lenže dosluhujúci prezident naozaj pracuje na novej politickej strane. Keď v takej situácii expremiérka použije slová budúcnosť a politika, nevyhnutne tým vyvoláva úvahy, či sa do nej nevráti práve s Kiskom.

Ak by sa to naozaj stalo, v ideálnom prípade by na obzore vznikalo niečo, čo by malo potenciál zásadne zmeniť politický obraz Slovenska. Kiskova popularita síce klesá, ale stále je dosť vysoká a v kombinácii s Radičovou by to mohlo byť ešte omnoho lepšie.

Lenže kým fanúšikovia takéhoto riešenia začnú snívať o krajších zajtrajškoch, treba zvážiť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Andrej Kiska

Teraz najčítanejšie