Denník N

Amerika je náš hlavný spojenec, aj keď sa to všetci boja vysloviť, vraví Ondrejcsák

Štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák. Foto N – Tomáš Benedikovič
Štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák. Foto N – Tomáš Benedikovič

Štátny tajomník z ministerstva obrany hovorí, že USA k nám nepošlú vojakov len preto, že slovenská armáda bude mať lepšie letiská.

Na ministerstve obrany, ktoré ovláda už otvorene prokremeľská SNS, má za úlohu pretláčať euroatlantické smerovanie. Štátny tajomník Róbert Ondrejcsák (nominant Mosta-Híd) v rozhovore hovorí o fungovaní rezortu obrany, o rokovaniach so Spojenými štátmi aj o svojom konflikte s ruskou ambasádou.

Mali by sme prijať peniaze, ktoré Slovensku ponúkajú USA?

Ako povedal premiér Pellegrini: pokiaľ tá spolupráca neohrozí našu suverenitu, boli by sme viete čo, keby sme ju odmietli. Celá debata sa totálne odchýlila od podstaty až na úroveň fake news a konšpirácií, čo ma veľmi trápi. Ak sa pýtate, čo by sme mali robiť, tak by sme mali rokovať v súlade s našimi záujmami a nestrašiť ľudí nezmyslami.

USA ponúkajú investície za 105 miliónov dolárov do vojenských letísk Kuchyňa a Sliač. Politici z SNS vyhlásili, že ich nepotrebujeme. Potrebujeme ich teda alebo nie?

Keď na ministerstve hovoríme o investíciach do vojenskej infraštruktúry, tak niekedy je problém aj položka 20-tisíc eur. Naša infraštruktúra je v žalostnom stave, na jej rozvoj dávame zlomok toho, čo by sme potrebovali. A to sa premieta aj do nespokojnosti vojakov. Mimochodom, ministerstvo obrany chce v súčasnosti zvýšiť platy príslušníkov ozbrojených síl o 300 eur mesačne. To je nepochybne krok dobrým smerom, ktorý podporujem. Keď však necháme vojaka pracovať v budovách, do ktorých zateká

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Most-Híd

Rozhovory

SNS na obrane

Slovensko

Teraz najčítanejšie