Denník N

Ad: Fico sa stal súčasťou Kočnerovho vražedného sveta

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Reakcia predsedu Smeru Roberta Fica na komentár šéfredaktora Denníka N.

Partia ľudí v Denníku N (nazvať ich novinármi by bolo veľmi odvážne) nevie prehltnúť fakt, že vyšetrovací tím vylúčil akúkoľvek taliansku stopu pri vražde novinára a jeho priateľky. Preto, lebo túto stopu poctivo fabrikovala niekoľko mesiacov, domnievajúc sa, že na nej padne vládna koalícia vedená stranou SMER – sociálna demokracia.

Dnes to už všetci vieme, že ľudia boli po vražde novinára hrubo oklamaní. Denník N, okrem iných médií, veľmi usilovne fabuloval obraz R. Fica sediaceho s talianskymi mafiánmi a organizujúceho vraždu. A obraz ďalších nevinných ľudí na úrade vlády, ktorí boli verejne popravení len za to, že niekoho poznali vo svojom súkromnom živote. Vládna koalícia mala však viac rozumu ako všetci novinári, tretí sektor dotovaný zo zahraničia, či platení herci. Dnes je na stole už len otázka spravodlivosti, vyvodenia zodpovednosti voči médiám za tieto šialené klamstvá a miera odškodnenia ľudí, ktorým bolo neuveriteľne ublížené. Len preto, lebo Denník N chce robiť politiku, ničiť vlády a formovať nové vládne koalície, čím si úplne pomýlil poslanie objektívnych médií.

Keď nevyšla talianska stopa, Denník N stavil na moje údajné kontakty s podozrivými talianskymi podnikateľmi a tvrdil, že som v roku 2012 telefonoval s A. Vadalom. Ako nezmysel som to okamžite odmietol. Fica sme opľuli, nech si sám utrie sliny a nech predloží dôkaz, že s Vadalom netelefonoval. Ide o najprimitívnejší výklad dôkazného bremena, ale najmä najnebezpečnejší pre demokraciu. Takto nemôžeme fungovať, médiá si čokoľvek bez dôkazov vymyslia a poškodená strana má predložiť dôkaz pravdy. Jasne sa potvrdilo, že žiadny telefonát s A. Vadalom v roku 2012 nebol, pretože v tomto roku citovaná osoba nebola predmetom záujmu talianskych orgánov. Je to potvrdené čierne na bielom a bude to mať, samozrejme, dohru na súde. Partia nevzdelancov, ako je M. Tódová, si tu nebude tancovať na mojom chrbte.

Nevyšla ani talianska stopa, ani telefonát s A. Vadalom. Pero do rúk berie najväčší smerobijec v Denníku N, šéfredaktor M. Kostolný. A ide cez príspevok, z ktorého názvu by ste mali mať husiu kožu (Fico sa stal súčasťou Kočnerovho vražedného sveta), vytvárať obraz, že keď už nič iné, Fico je predsa blízky človek M. Kočnera. Lepší slovenský vrabček v hrsti, ako taliansky holubisko na streche.

A zase samé klamstvá. Že M. Kočner je mojím susedom. Nikdy nebýval v bytovom komplexe, v ktorom si ja prenajímam byt (a keby aj býval, čo to dokazuje?). Súčasťou vražedného sveta M. Kočnera som vraj preto, lebo sme ho nechali nepotrestaného. To je hlúposť non plus ultra. Čo je mňa do práce orgánov činných v trestnom konaní? Ale viem, že ešte pred vraždou bol v roku 2017 M. Kočner dvakrát obvinený, raz za daňové skutky na Donovaloch a raz za kauzu Gatex. Tak aké zametanie pod koberec? Navyše, daňové delikty mal spáchať v rokoch 2010 – 2012, keď bol ministrom vnútra priam božský D. Lipšic.

Pán Kostolný, prestaňte tárať. Tárať o mafiánskom štáte. Ste dvorným denníkom A. Kisku (treba sa pozrieť na Vaše financovanie) a tento výraz používate len preto, aby ste prekryli obludné daňové zločiny a pozemkové podvody nášho trojdňového prezidenta. Prestaňte tárať o Gorile. Ak existuje, sem s ňou! Dozvieme sa, ako sa kradlo za druhej vlády M. Dzurindu pri privatizácii SE, a. s., ako sa kupovali poslanci. Keby som čokoľvek z Gorily počul, okamžite to použijem. Prestaňte tárať o iných a píšte pravdu o zamlčovaných chránených. Ja som chodil na raňajky ako premiér, alebo to bol predseda NR SR R. Sulík? Jeho meno ani len raz nespomínate!

Pán šéfredaktor, nie ja, ale Vy a celá Vaša podarená partička v protivládnom a protislovenskom Denníku N ste súčasťou mediálneho zločineckého sveta na Slovensku, ktorý túto krajinu doslova devastuje. Klamete, vymýšľate, fabulujete, nenávidíte. Toto je v krátkosti obsah Vašej každodennej práce, ktorá s profesionálnou žurnalistikou nemá nič spoločné. A my sme sa jednoducho rozhodli, že to nebudeme tolerovať a že využijeme všetky legálne prostriedky na ochranu. Slovensko je úspešná krajina. Určite sme pri jeho spravovaní urobili aj chyby, ale takéto zločinecké mediálne správanie si nezaslúži.

Marian Kočner

Vražda Jána Kuciaka

Komentáre

Teraz najčítanejšie