Denník N

Ak by u nás boli americkí vojaci, nebol by to žiadny problém

Jednou z domén Willingu bolo dlhé roky zabezpečovanie servisu stíhačiek MiG-29, kde fungoval ako zástupca ruskej štátnej firmy RSK MiG. Foto - TASR
Jednou z domén Willingu bolo dlhé roky zabezpečovanie servisu stíhačiek MiG-29, kde fungoval ako zástupca ruskej štátnej firmy RSK MiG. Foto – TASR

Na hlúpe strašenie SNS americkými základňami reagovali aj prozápadné strany vyhýbavo.

Nápadný rozdiel v tom, ako si výročie vstupu do NATO pripomenuli Česko a Slovensko, sa nedá vysvetliť iba tým, že kým oni si pripomínali okrúhlejšie 20. výročie, my len 15.

Rozdiel v intenzite osláv v Česku a trápneho mlčania u nás nie je daný ani rozdielom vlád a ústavných činiteľov oboch krajín. Tu síce máme vo vláde SNS, ktorej sú členstvo a z neho plynúce povinnosti očividne proti srsti, aj keď to nepriznáva. V Česku sú však nepriamo členmi vládnej koalície ortodoxní komunisti, ktorí sa vôbec netaja tým, že by sa im viac páčil život mimo Aliancie.

U nás síce má bližšie k Východu ako k Západu predseda parlamentu, v Česku však rovnakú funkciu plní prezident, ktorý je predsa len iný kaliber ako Andrej Danko.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komentáre

Teraz najčítanejšie