Denník N

Newsfilter: Ospevoval veršovačky o Tisovi, Fico ho poslal rokovať s fašistami o spojenectve

Marian Kotleba. Foto N – Tomáš Benedikovič
Marian Kotleba. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Hrádza proti extrémizmu kolaboruje s extrémistami. 2. Fico mohol mať pekný pomník, ale zbúral si ho. 3. Matovič znemožnil prokuratúru, ale Beblavý mu to trochu pokazil.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj


Podcasty nájdete na: Apple – GoogleSpotifyPodbeanAmazon Alexa – RSS

1. Hrádza proti extrémizmu kolaboruje s extrémistami

Zostava Smer, SNS, Sme rodina, kotlebovci + traja poslanci Mosta schválila ústavný zákon o dôchodkovom strope. Predseda Fico to oslavuje ako svoje veľké víťazstvo a dôkaz, že stále je to on, kto tu tomu celému šéfuje.

Matematicky takáto interpretácia sedí. Fico naozaj pozbieral 91 hlasov a navyše sa mu to podarilo dva dni pred prezidentskými voľbami, čo je pre jedného z kandidátov príjemný bonus navyše.

Lenže. Fico v roku 2016 dal dohromady štvorčlennú koalíciu Smer/SNS/Most/Sieť. Bola až taká nepravdepodobná, že ju museli nazvať hrádza proti extrémizmu, aby okrem manažmentu peňazovodov dávala aspoň nejaký zmysel.

Fico má koho poslať za fašistami

Tento týždeň sa však začal tým, že budú predčasné voľby. Predbežne sa ich síce podarilo zažehnať, ale je jasné, že koalíciu už pokope drží len sila vôle. Dokonca aj keby vydržala do riadnych volieb, má to de facto za sebou.

No Fico je skúsený politik a vo štvrtok dokázal, že má nielen schopnosti, ale aj ochotu spojiť sa pre udržanie moci s kýmkoľvek. Ako posla k fašistom veľmi symbolicky poslal Jána Podmanického, známeho vrúcnym vzťahom k Jozefovi Tisovi. Po úspešnom hlasovaní sa Fico kotlebovcom ešte aj menovite poďakoval.

Samozrejme, jednorazové paktovanie s fašistami nestačí na to, aby sme mali istotu, že by sa navzájom dokázali tolerovať aj intenzívnejšie. Fico však s nimi má spoločné viac. Zaľúbenie v strašení Židmi (Soros) či

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie