Denník N

Týždňový newsfilter: Tri facky pre Fica – výhra Čaputovej, 452 telefonátov Troškovej a silný Kiska

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Liberálka Čaputová bude prezidentka, Ficova Trošková si telefonovala s Vadalom aj po jeho boku a Kiska sa chystá byť premiérom.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Prečo Čaputová získala menej hlasov ako Kiska

Utrasme si základné známe informácie, ktoré nám pomôžu pochopiť, ako Zuzana Čaputová v sobotu vyhrala a čo to pre krajinu znamená do budúcna.

Proeurópski liberáli v laufe. Ešte v novembri minulého roka ukazovali prieskumy Zuzane Čaputovej len približne päťpercentnú podporu a málokto na začiatku roka veril, že by mohla pomýšľať na druhé kolo. Pre slovenských proeurópskych liberálov je Čaputovej úspech obrovskou vzpruhou.

Neznamená to automaticky, že hlasy pre Čaputovú sú aj hlasy pre Progresívne Slovensko, ktorého bola donedávna podpredsedníčkou. Čaputová vyhrala predovšetkým preto, že bola úprimná, otvorená a ľudia uverili, že ona predstavuje dostatočne schopnú alternatívu voči skorumpovanému a nespravodlivému štátu, ktorý reprezentuje vládny Smer.

Menej ako Kiska. 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Kiska

Iné podcasty Denníka N

Mária Trošková

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Prezidentské voľby 2019

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie