Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Tri facky pre Fica – výhra Čaputovej, 452 telefonátov Troškovej a silný Kiska

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Liberálka Čaputová bude prezidentka, Ficova Trošková si telefonovala s Vadalom aj po jeho boku a Kiska sa chystá byť premiérom.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Prečo Čaputová získala menej hlasov ako Kiska

Utrasme si základné známe informácie, ktoré nám pomôžu pochopiť, ako Zuzana Čaputová v sobotu vyhrala a čo to pre krajinu znamená do budúcna.

Proeurópski liberáli v laufe. Ešte v novembri minulého roka ukazovali prieskumy Zuzane Čaputovej len približne päťpercentnú podporu a málokto na začiatku roka veril, že by mohla pomýšľať na druhé kolo. Pre slovenských proeurópskych liberálov je Čaputovej úspech obrovskou vzpruhou.

Neznamená to automaticky, že hlasy pre Čaputovú sú aj hlasy pre Progresívne Slovensko, ktorého bola donedávna podpredsedníčkou. Čaputová vyhrala predovšetkým preto, že bola úprimná, otvorená a ľudia uverili, že ona predstavuje dostatočne schopnú alternatívu voči skorumpovanému a nespravodlivému štátu, ktorý reprezentuje vládny Smer.

Menej ako Kiska. 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Kiska

Mária Trošková

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcasty Denníka N

Prezidentské voľby 2019

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie