Denník N

A v opozícii už zase každý kope za seba

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

O obmedzené zdroje nepopulistických, nenacionálnych a systémových hlasov sa bude biť až šesť strán.

Keby sa predsedovia Progresívneho Slovenska a Spolu Ivan Štefunko a Miroslav Beblavý neprihlásili k úspechu Zuzany Čaputovej a nedali by najavo, že o pár týždňov ich strany kandidujú v eurovoľbách a o rok vo voľbách do Národnej rady, boli by úplnými politickými analfabetmi. Napokon, boli to progresivisti, kto ju nominoval a robil jej kampaň, a až do konca minulého roka to vyzeralo tak, že hlavným zmyslom kandidatúry budúcej prezidentky bude najmä zviditeľnenie PS.

Spôsob, akým to počas volebnej noci Štefunko s Beblavým urobili, bol síce nešťastný, ale upozornili ním aspoň na dôležitý fakt, že čosi ako jednota v opozičnom tábore bolo len dočasnou záležitosťou, ktorá sa skončila práve počas volebnej noci.

„Bol by som rád, aby týchto pánov dala do karantény, aby neznechucovala kresťanov, aby ich nevystavovala strachu,“ povedal už v nedeľu šéf OĽaNO Igor Matovič. „Vnímame ako vrcholne nevhodné, čo urobili títo páni. Očakávam od prezidentky, tak ako sme ju podporovali a budeme ju kontrolovať, že sa odstrihne od týchto ľudí a bude nestranícka. Mala by byť nezávislá a pre všetkých občanov,“ pridala sa šéfka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová.

Predstavitelia „starej“ opozície majú na naštvanie pochopiteľné dôvody. Zuzana Čaputová nebola ich

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Prezidentské voľby 2019

Komentáre

Teraz najčítanejšie