Denník N

Pellegrini o Vadalovi: Ak by sa potvrdili informácie, bolo by to veľmi zlé. Fico mlčí

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Aktualizované: V centrále Smeru sa po prezidentských voľbách stretlo vedenie Smeru. Fico verejne neprehovoril, Pellegrini povedal, že s fašistami by nikdy nevstúpil do vlády.

Robert Fico a Peter Pellegrini mali v utorok v centrále strany s ďalšími členmi vedenia Smeru spoločný obed po prezidentských voľbách. Obaja ich komentovali rozdielne. Pellegrini hovoril o tom, že strana by si mala priznať prehru. Smer po prehre Maroša Šefčoviča v druhom kole oficiálne vyhlásil, že ako jediná parlamentná strana dostal svojho kandidáta do druhého kola. Fico zasa hovorí o ultraliberalizme a rozdelení spoločnosti.

Fico na otázky novinárov nereagoval a len mlčky vošiel do budovy. Pellegrini povedal, že pokiaľ ide o vyjadrenia talianskeho člena podsvetia Antonina Vadalu, že mal na Slovensku kúpených colníkov alebo aj ministra, musí si o tom zistiť informácie.

Po stretnutí špičiek Smeru vydala strana tlačovú správu, v ktorej sa hodnoteniu výsledku volieb vyhla, poďakovala sa Šefčovičovi, Čaputovej zablahoželala s dôvetkom, že veria, že nezanechá takú „negatívnu stopu ako Kiska“ a na záver Smer avizuje ambíciu zostať najsilnejšou stranou, ktorá bude aj v nasledujúcej vládnej koalícii s tým, že si neželá predčasné voľby.

Video: Pellegrini o Vadalovi a kotlebovcoch (autorka: Monika Tódová)

Pellegrini: Ak by sa to potvrdilo, bolo by to veľmi zlé

Pellegrini pri príchode na stretnutie pri otázkach o Vadalovi žiadal novinárov o chvíľu času, aby mohol dostať konkretizované alebo viac potvrdené informácie. „Potom sa k tomu vyjadrím, pretože ak by sa potvrdili, bolo by to veľmi zlé,“ hovoril premiér, podľa ktorého už mali aj príjemnejšie obedy, ako bude ten utorkový.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Smer

Slovensko

Teraz najčítanejšie